دستمالچیان رئیس انجمن صنایع همگن نساجی خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: آقایان برخلاف شعار «جهش تولید» نه تنها قصد ایجاد جهش ندارند، بلکه مانع تولید هم می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، «مجتبی دستمالچیان» رئیس انجمن صنایع همگن نساجی خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در دیدار روسای انجمن های تخصصی صنایع همگن خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد با نمایندگان قوه قضاییه در استان یزد اظهار داشت: اگر باورمان این باشد که جنگ اقتصادی و تحریم است، پس باید از تولید حمایت کنیم؛ این در حالی است که متأسفانه از تولید آن گونه که باید حمایت نمی شود و این موضوع به یک آرمان و شعار تبدیل شده است.
دستمالچیان به مشکل کار با صرافی های دارای مجوز بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: مشکل بزرگ صنعتگر این است که بانک مرکزی به صرافی ها مجوز می دهد و آنها را برای خرید ارز مجاز می داند؛ اما صنعتگران با صرافی های بسیاری مواجه شده اند که سر آنها کلاه گذاشته اند و پس از مراجعه صنعتگر به بانک مرکزی نیز، پاسخی که دریافت می شود این است که ما فقط به این صرافی مجوز داده ایم!
وی از دیگر مشکلات صنعت را مسائل مرتبط با بازگشت ارز بیان کرد و افزود: مطرح است که باید ارز را برگردانیم و یا واردات در مقابل صادرات به همان مبلغ انجام گیرد؛ این در حالی است که این قوانین، صرفاً محدودیت زا است و صنعتگر را برای پیشبرد کار، مجبور به تخلف می کند!
رئیس انجمن نساجی استان یزد ضمن گلایه از اینکه باید کار به طور سیستمی درست شود، گفت: تأسف ما این است که این مشکلات دست و پاگیر در عرصه صنعت دارای راهکار است اما متأسفانه به نظر می رسد که آقایان برخلاف شعار «جهش تولید»، نه تنها قصد ایجاد جهش در تولید ندارند، بلکه مانع تولید می شوند.
رئیس انجمن صنایع همگن نساجی خانه صمت استان مسئله تراکنش های بانکی را نیز از دیگر مشکلات صنایع ...

سرخط اخبار