در اطراف این دریاچه دشت ها و کوه های بلندی واقع شده که همراه با موسیقی پرندگان به همراه سمفونی ملایمی از نسیم باد تبدیل به یک جاذبه گردشگری مناسب به منظور گذراندن ایام تعطیلات و بدست آوردن آرامش شده است.
دریاچه دوقلو سیاه گاو
ایلام شهری است که بین حصاری از کوه ها و ارتفاعات جنگلی واقع شده و دارای آب و هوای معتدلی می باشد. همچنین این شهر کوهستانی سرشار از دیدنی های طبیعی و بکر است. اگر بخواهیم یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در شهر ایلام را نام ببریم می توانیم به دریاچه دوقلو سیاه گاو اشاره نماییم. مجله دلتا را همراهی کنید تا با این جاذبه زیبا در غرب کشور آشنا شوید.
درباره موقعیت دریاچه
استان ایلام به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارا می باشد، زمانی مقر ییلاق عشایر بوده است و به اصلاح به آن حسین آباد پشتکوه هم گفته می شده است. این شهر به عنوان سومین شهر کردنشین ایران به شمار می رود. دریاچه سیاه گاو در یکی از روستاهای توابع شهر ایلام به نام آبدانان قرار گرفته است. رودخانه سیاه گاو با عبور از میان دره های میان کبیرکوه که در جنوب شرقی آبدانان قرار دارد، به سمت دریاچه دوقلو حرکت می کند. ابتدا به دریاچه اول و با کمی اختلاف سطح، به دریاچه دوم می ریزد. آبی که از دریاچه دوم خارج می شود به صورت رود نسبتا پر آب راهی زمین های کشاورزی اطراف روستای آبدانان می شود. دریاچه دوقلو جزئی از جاذبه های گردشگری بکری است، که هنوز برای عموم مردم شناخته نشده است. اگر به دنبال جایی برای بدست آوردن انرژی از دست رفته خود هستید این دریاچه گزینه مناسبی می تواند باشد.
چرا دوقلو؟
این دو دریاچه توسط یک کانال طبیعی به یکدیگر وصل شده اند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار