تهران- ایرنا- نخست وزیر سابق مالزی در انتقاد از سخنان و موضعگیری های ضد اسلامی رییس جمهوری فرانسه گفت: رفتار مکرون اصلا نشان نمی دهد که او یک فرد متمدنی است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، ماهاتیر محمد در پیام توییتری نوشت: وی (رییس جمهوری فرانسه) در مقصر دانستن دین اسلام و مسلمین به دلیل قتل معلم توهین آمیز بسیار ابتدایی (انسان بی تمدن) رفتار کرده است.
به نوشته نخست وزیر سابق مالزی، (انتقادات وارده) با آموزه های اسلام سازگار نیست.
محمد در ادامه نوشت: به طور کلی غرب دیگر به آیین خود پایبند نیست، آنها فقط به اسم مسیحی هستند. این حق آنها است، اما آنها نباید نسبت به ارزش های و دین دیگران بی احترامی کنند.
به نوشته نخست وزیر سابق مالزی، احترام به دیگر ادیان نشان دهنده سطح تمدن آنهاست.
"امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه پنجشنبه شب بار دیگر بدون توجه به اعتراضات اخیر مسلمانان در سراسر جهان نسبت به اظهارات ضد اسلامی اش، با استفاده از تعبیر "تروریست اسلام گرا" مدعی شد که کشورش هدف تروریست اسلام گرا قرار گرفته است.
رییس جمهوری فرانسه همچنین از افزایش حمایت از عبادتگاه ها از جمله کلیساها و افزایش ضریب امنیتی مدارس خبر داد.
مکرون در بیانیه کوتاهی در محل وقوع عملیات تروریستی در فرانسه گفت: شمار نظامیانی که در چارچوب عملیات "نگهبان" مستقر هستند از ۳ هزار نظامی به ۷ هزار نفر افزایش خواهد یافت.
وی گفت: شورای عالی دفاعی فرانسه نیز روز جمعه تشکیل جلسه خواهد داد.
مکرون با بیان این که کشورش هرگز در برابر تهدیدات تروریستی کوتاه نخواهد آمد، از مردم فرانسه خواست که صرف نظر از اعتقادشان در برابر اقدامات تروریستی متحد باشند و خواستار انسجام و همبستگی در فرانسه شد.
شهر « سارتروویل – Sartrouville» واقع در ناحیه ایل دو فرانس هم به دنبال حوادث نیس و اوینیون روز پنجشنبه مورد هدف اقدام تروریستی قرار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار