ابلاغیه مقام معظم رهبری در مورد آزادسازی سهام عدالت، نهم اردیبهشت ماه سال جاری صادر شد و دارندگان سهام عدالت از دهم اردیبهشت تا دهم خردادماه، روش مستقیم یا غیر مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کردند. سهامدارانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده بودند، از امروز می توانند نسبت به فروش ۶۰ درصد سهام خود اقدام کنند.

اقتصاددان: ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر، روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده و باتوجه به وعده رییس جمهور، امکان فروش ۳۰ درصد دیگر از سهام عدالت از امروز وجود دارد. این افراد از ۸ خردادماه قادر به فروش ۳۰ درصد از سهام خود توسط بانک ها و کارگزاری ها بودند. بنابراین در حال حاضر، امکان فروش ۶۰ درصد از سهام عدالت وجود دارد.
فروش۶۰ درصد از سهام عدالت
در حال حاضر ۳۲ میلیون نفر دارنده روش غیر مستقیم مدیریت سهام عدالت هستند و از امروز تمام دارندگان سهام عدالت می توانند ۶۰ درصد سهام خود را معامله کنند.
حسین فهیمی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در گفتگوی خود در شبکه خبر از فراهم شدن امکان فروش بخشی از سهام عدالت به روش غیر مستقیم در بورس خبر داد و اظهار کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی از امروز یکشنبه برای معامله به بورس وارد می شوند.
فهیمی با اشاره به اینکه دارندگان روش غیر مستقیم در بورس دارای یک بازارگردان در شرکت های استانی هستند که کار معاملات آن ها را به صورت حرفه ای تر مدیریت می کند، گفت: دارندگان سهام عدالت می توانند تمام یا درصدی از سهام خود را نزد بانک عامل که ابتدا از بانک ملی آغاز شده است به عنوان وثیقه قرار داده و از سهام عدالت برای تامین نقدینگی مورد نیاز خود با دریافت کارت اعتباری استفاده کنند.
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت با اشاره به شیوع ویروس کرونا، شرایط درخواست مشتریان بانکی برای دریافت کارت اعتباری را به صورت کامل، غیرحضوری اعلام کرد.
تاخیر در واریز وجه حاصل از فروش سهام عدالت
۳۰ درصد دوم سهام عدالت در حالی از امروز آزاد می شود که برخی از سهامدارانی که در مرحله اول اقدام به فروش سهام خود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار