معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از آغاز بازسازی جاده های استان های سیل زده، خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین ، حیدر مطاعی در گفتگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت راهداری در محورهای برف گیر و کوهستانی با توجه به بارش زیاد برف در 2 روز اخیر در جاده ها اظهار داشت: از صبح چهارشنبه دوم بهمن ماه تا آخرین ساعت روز پنج شنبه سوم بهمن ماه، راهداران در محورهای مواصلاتی به صورت آماده باش مستقر شده و خدمات راهداری ارائه می دهند.
وی افزود: در این مدت در 27 استان کشور، بارش برف و باران داشتیم که بیشترین بارش برف و کولاک در استان های لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری و همچنین محورهای منتهی به سه استان مذکور بود؛ همچنین در شمال غرب و غرب کشور برف همراه با کولاک داشتیم.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اضافه کرد: این سامانه تا پایان وقت روز پنج شنبه سوم بهمن ماه فعالیت داشت و شب گذشته هم در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و تا حدودی خراسان جنوبی و با شدت کمتر در هرمزگان و سیستان و بلوچستان فعال بود و راهداران ما در جاده ای این استان ها در آماده باش کامل هستند.
بازگشایی مسیرهای مسدود به دلیل بارش برف
مطاعی با اشاره به اینکه اغلب محورهایی که به دلیل بارش برف مسدود شده بود، باز گشایی شد، گفت: مهمترین این محورهای مسدود به دلیل برف، محور آزادراهی خرم آباد - پل زال بود که روز گذشته با استفاده از ادوات و ماشین آلات سنگین راهداری بازگشایی شد البته انسداد مسیر در راستای ارتقای ایمنی، انجام شده بود.
وی افزود: انسداد مسیر در برخی جاده های برف گیر به صورت موقت و یکی 2 ساعته داشتیم، اما با تلاش راهداران مسیرها بازگشایی شد.
فعالیت مجدد راهداران در جاده های استان های شمال غرب و غرب کشور از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار