نجار گفت: نمی دانیم کمک های مردمیِ واریز شده به حساب سلبریتی ها کجا هزینه شده و چه میزان مبلغ به حساب ها واریز شده است.

قدس آنلاین : اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت وگو با برنامه رادیویی در رابطه با عدم اعتماد مردم به دستگاه های امداد رسان در حوادث اظهار کرد: اعتقادات مردم در ابتدا کمک و نجات است و در مرحله بعدی ارائه امکانات امدادی، زیستی و غذایی است.
وی افزود: در مسیر امداد رسانی نظرات نسبت به گذشته متفاوت شده است به صورتی که امداد رسانی بسیار راحت و در تهیه امکانات تسهیل شده است.
نجار گفت:امروز دستگاه های متولی براساس قانون حرکت می کنند و هر دستگاهی در زمان حادثه نقش خود را به خوبی ایفا کند.
وی بیان کرد:دولت در سیل اخیر ۲۰ هزار میلیارد تومان کمک های بلاعوض و تمهیدات در اختیار سیل زده ها قرار داد و یا ۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تعمیر زیرساخت ها در اختیار دستگاه های متولی قرار داد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در منطقه سرپل ذهاب ۱۵۳ هزار خانه با کمک مردم و دستگاه های متولی ساخته شد و ما دست افرادی که به در این حادثه کمک کردند می بوسیم.
وی ادامه داد: باید برای جمع آوری کمک های مردمی یک کار نظامند انجام داد و موضوع زمان در این بحث ها برای بسیار مهم است.
نجار تصریح کرد: حدود هزار سمند در زمان های حادثه با ما همکاری می کنند، اما کسی نمی داند که مبالغ واریز شده به حساب های افراد کجا هزینه می شود و ما باید بدانیم که چه میزان مبلغ به حساب ها واریز شده است و آیا این مبالغ درست هزینه شده است.
وی افزود: لایحه بیمه حوادث بیش از ۷ سال در مجلس شورای اسلامی است و تدوین آن بیش از ۳ بار در صحن علنی مطرح شده است، اما این لایحه بین شورای نگهبان و مجلس در رفت و آمد است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سازمان مدیریت بحران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.