ارومیه- ایرنا- فرماندار پیرانشهر گفت: خروج هرگونه کالاهای اساسی و انواع گیاهان دارویی و خوراکی از مرز تمرچین این شهرستان به سمت عراق ممنوع است.

سیدعلی ترابی روز سه شنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تصمیم به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی و همچنین جلوگیری از برداشت بی رویه گیاهان بهاری و دارویی از مراتع و ارتفاعات این شهرستان به منظور صادرات به کشور عراق، در این ستاد اتخاذ شده است.
وی با بیان اینکه قیمت اجناس در بازار این شهرستان به صورت روزانه از طرف ارگان های دخیل در تنظیم بازار کنترل می گردد افزود: لازم است در این شرایط بر قیمت کالاها و نحوه عرضه آنها در فروشگاه های زنجیره ای و همچنین بر مراکز توزیع ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکس و اقلام مورد نیاز برای مقابله با بیماری کرونا با جدیت بیشتری نظارت داشت.
وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه در شرایط کنونی اقشار آسیب پذیر جامعه از جمله کارگران فصلی از تعطیلی های مربوط به شیوع کرونا متضرر شده اند، لازم است اساسنامه مزد کارگران فصلی جهت جلوگیری از تضییع حق آن ها، سریعا تنظیم و بر اجرای آن نیز نظارت دقیق صورت گیرد.
فرماندار پیرانشهر با اشاره به اینکه نرخ فروش نان هیچ تغییری نکرده است، گفت: ارگان های نظارتی باید بازدیدهای خود را در این بخش افزایش دهند و با هر گونه افزایش قیمت و نیز مراکزی که از قیمت های مصوب تخلف میکنند برخورد کند.
ترابی در خصوص گلایه برخی از روستاییان از افزایش قیمت گاز مایع توسط مراکز توزیع گفت: هرگونه افزایش قیمت گاز مایع به بهانه دریافت هزینه حمل ونقل غیرقانونی است و باید با متخلفان این بخش نیز برخورد شود.
وی از روستاییان نیز خواست تا از پرداخت هزینه اضافه بر نرخ های تعیین شده در این زمینه خودداری و درصورت مشاهده هرگونه تخلفی در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار