بورس آمریکا از آغاز ماه سپتامبر در واکنش به اخبار انتخاباتی این کشور و همچنین افزایش تعداد مبتلایان به کرونا با افت رو به رو شده و ممکن است دولت این کشور برنامه خاصی را برای حمایت از این بازار، اجرایی کند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، شاخص های مهم «اس اند پی 500»، «داوجونز» و «نزدک» که از معتبرترین شاخص های بورسی جهان و همچنین آمریکا هستند، هر سه از ابتدای ماه سپتامبر، کاهش نشان می دهند.
این در حالی است که یکی از مهم ترین جریان هایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا ایجاد کرده، این است که یک غافلگیری خاص در ماه اوکتبر اتفاق خواهد افتاد.
پیش از این پیش بینی هایی در مورد «غافلگیری اکتبر» منتشر شده که یکی از آنها ایجاد جنگ نظامی است که با وضعیت کنونی اقتصادی آمریکا، کاملا بعید به نظر می رسد.
یکی دیگر از پیش بینی ها این بود که ممکن است ترامپ از توافقی جدید با چین رونمایی کند که این مساله می تواند، تغییراتی اساسی در بازارهای جهان ایجاد کند؛ اما با وجود اقداماتی که چین در هفته های گذشته انجام داده، دور از انتظار نیست که چین با آمریکا همراه نشود.
«جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا، نیز در ماه آگوست در مصاحبه با نشریه اسپانیایی «رازون» اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوراین کشور ممکن است تا زمان انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سوم نوامبر سال جاری میلادی، خروج ایالات متحده از ناتو را اعلام کند.
مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در این خصوص گفت: هنوز حدود ۳ ماه تا انتخابات باقی مانده است و از دیدگاه سیاست آمریکایی، این یک مدت بسیار طولانی به شمار می آید.
«جان بولتون» در این باره اضافه کرد: احتمال وقوع آنچه که ما آن را «غافلگیری اکتبر» می نامیم بسیار واقعی است؛ زمانی که چهارمین اجلاس با «کیم جونگ اون» برای اعلام صلح در شبه جزیره کُره و پایان دادن به برنامه تسلیحات هسته ای این کشور برگزار می شود ... یا شاید او ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار