ایسنا نوشت: وزیر بهداشت با اعلام ساماندهی و ادغام فعالیت های طب سنتی - ایرانی در نظام ارائه خدمات بهداشت و درمان کشور، گفت: طب ایرانی و سنتی ما نباید در دست پلید جهل و خرافه قربانی شود. علمای دانشگاه های ما باید به این عرصه ورود کرده و بتوانند آن ریشه های اصیل و ناب طب ایرانی و سنتی را زنده کنند.

سعید نمکی در آیین افتتاح طرح پایلوت ادغام خدمات طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت و درمان در شهرستان اردکان، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، گفت: مردم ایران در سراسر کشور توانستند با ایستادگی توانستند یکی از بزرگ ترین هجمه های تاریخ را در کشورمان رفع کرده و بدون نشستن بر سر هر میز مذاکره سانتی متری از این خاک را در دست دشمن رها نکنند. به همه شهدای دفاع مقدس درود می فرستم. همچنین به همه شهدای مدافع سلامت در سرتاسر سرزمین جمهوری اسلامی ایران درود می فرستم.
وی افزود: مدت ها بود که آرزوی من ادغام فعالیت های طب ایرانی- سنتی در نظام شبکه بهداشتی و درمانی کشور به عنوان یک حرکت بزرگ، عالمانه و حکیمان و همچنین به عنوان اجرای یکی از دستورات مهم مقام معظم رهبری در سیسات های کلی نظام سلامت بود. امیدوارم خداوند به همه کسانی که در ایجاد نظام شبکه کمک کردند، عمر با عزت دهد و کسانیکه در بین ما نیستند، همنشینی با اولیا و انبیا را نصیب کند. یکی از عزیزانی که در این زمینه مجاهدانه فعالیت کردند، دکتر ملک افضلی هستند.
نمکی ادامه داد: زمانیکه صحبت از طب ایرانی و سنتی می کنیم، مجموعه نفیس و فاخری است که به عنوان یکی از زیربناهای مهم علمی و فرهنگی این سرزمین سال های سال در دانشگاه های دنیا تدریس شده است. چهره های ارزنده ای مانند ابن سینا، رازی، جرجانی و... که در تاریخ این سرزمین و در عرصه جهانی درخشیدند، هرگز از یاد دنیا نخواهد رفت.
وزیر بهداشت اظهار کرد: یکی از اهداف بزرگ مان در حوزه طب ایرانی و سنتی این است که به دانشجویان مان این موضوع را بیاموزیم که وابسته به یکی از کهن ترین فرهنگ های جهان هستند. امروز یکی از مشکلات دانشجوی ما این است که خودش را به ...

سرخط اخبار