دستگاه قضا با اخلالگران در بازار مقتدرانه برخورد می کند

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۷
قزوین – ایرنا – رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضا با برهم زنندگان ثبات بازار مقتدرانه و طبق قانون برخورد می کند و اجازه تضییع حقوق عامه را به سوء استفاده گران نخواهد داد.

حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز شنبه در دیدار با مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان قزوین، افزود: مشکلات موجود در بازار صرفا به عوامل خارج از کشور و تحریم ها باز نمی گردد بلکه گاهی برخی عوامل داخلی موجب ایجاد این مشکلات می شوند.
وی اضافه کرد: در رفع عوامل تنش در بازار سازمان های مرتبط از جمله تعزیرات حکومتی باید از اقدام گزینشی و جانبدارانه پرهیز کرده و با کلیه متخلفان برخورد نمایند.
این مقام ارشد قضائی استان افزود: رعایت قیمت متعارف اقلام در بازار به عنوان یک بعد از حقوق عامه اهمیت زیادی داشته و همواره مورد رسیدگی دستگاه قضا قرار دارد.
رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد: دستگاه قضائی به ویژه سازمان تعزیرات، رسالت سنگینی جهت احقاق حق مردم دارند و باید نظارت و دقت بیشتری نسبت به حقوق شهروندان داشته باشند.
این مسئول افزود: هرچه نظارت بیشتر و برخورد جدی تری با متخلفان صورت گیرد شاهد کاهش ورود پرونده به دستگاه قضائی خواهیم بود.
حجت الاسلام و المسلمین قدرتی با اشاره به اینکه شاغلان در بازار اسلامی نیازمند آموزش هستند، افزود: بازاریان در گذشته به دلیل فراگیری قواعد فقهی و حقوقی کسب و کار به اصول آن بسیار پایبند بوده و جانب انصاف را رعایت می کردند اما یکی از مشکلات مهم در بازار امروز که وقوع دعاوی مرتبط با آن را نیز به همراه دارد ناآگاهی کاسبان به مقررات قانونی و شرعی مربوط است.
وی افزود: باید علت اخلال در بازار توسط کارشناسان امر بررسی و آسیب شناسی شود و بر اساس آنها آموزش های لازم ارائه گردد، چون تخلفات در حوزه بازار صرفا با بازرسی، زندان یا جزای نقدی مرتفع نمی شود، بلکه در مقابله با جرائم نیازمند ارتقای دانش حقوقی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار