رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با حضور در صحن سنا، پرونده اتهامات رئیس جمهور آمریکا را به سناتورها تحویل داد تا محاکمه ترامپ در سنا رسما آغاز شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج شنبه رسما پرونده استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور را به مجلس سنا تحویل داد. با این اقدام، روند محاکمه ترامپ در سنا رسما آغاز شده است.
«آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که مسئولیت پیشبرد این پرونده را بر عهده دارد، امروز با حضور در صحن اصلی سنا، بندهای اتهامی ترامپ را قرائت کرده و پرونده استیضاح را به سنا تحویل داد.
رئیس جمهور آمریکا به دلیل فشار به دولت اوکراین برای پیشبرد تحقیقات قضایی در مورد فرزند «جو بایدن» نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری، با دو اتهام «سوء استفاده از اختیارات» و «ممانعت از پیشبرد تحقیقات» روبرو شده است.
پس از قرائت بندهای استیضاح ترامپ، «جان رابرتس» به عنوان قاضی دادگاه محاکمه ترامپ در سنا، رسما سوگند یاد کرد و روند محاکمه رسما آغاز شد. 
علاوه بر قاضی، سناتورها نیز هریک سوگند یاد می کنند که کاملا بی طرفانه در مورد استیضاح تصمیم گیری کنند. با وجود این سوگند، در گذشته آرای استیضاح در آمریکا عمدتا بر اساس خطوط حزبی بوده و سناتور اغلب بر اساس سیاست حزب رأی داده اند.
مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریتی دموکرات دارد، ترامپ را استیضاح کرده است، اما برکناری وی به محاکمه او در سنا و رأی مثبت سناتورها بستگی دارد. از آنجا که سنا اکثریتی جمهوری خواه دارد و تقریبا تمام جمهوری خواهان با استیضاح مخالف بوده اند، برکناری ترامپ بسیار بعید به نظر می رسد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار