ایلنا نوشت:رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه در جلسات غیرعلنی به جای شفافیت، نمایندگان را دور می زدند، تاکید کرد: امیدوارم مجلس غیرسیاسی، معتدل و اقتصادی داشته باشیم اما نگران فضای افراطی مجلس یازدهم هستم.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مجلس درباره اینکه برخی مجلس دهم را ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب می دانند، گفت: در پایان هر مجلس چنین موضوعی نسبت به مجلس گذشته گفته می شود و می گویند ضعیف ترین مجلس است، اما من معتقد هستم باید ارزیابی دقیق تری صورت گیرد.
وی ادامه داد: واقعیت این است که در مجلس کنونی نقاط قوتی داشت اما نقاط ضعف به ویژه در جلسات غیرعلنی مشخص می شد زمانی که مجلس را وادار می کردند که یک سری تصمیمات اتخاد کند که یکی از نمونه های آن افزایش قیمت بنزین بود.
نماینده مردم اسلام آباد غرب یادآور شد: مجلس هر چه بیشتر به آخر خود نزدیک شد، مورد بازی قرار گرفت.
فلاحت پیشه بیان کرد: اما مجلس در برخی موارد از جمله در تعدیل و عادلانه کردن حقوق بازنشستگان و کسانی که زیر دو میلیون تومان حقوق دریافت می کردند، افزایش چند برابری مستمری دهک های پایین به ویژه افرادی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد بودند، اعتبارات عمرانی و کمک به حوزه های دفاعی و توان موشکی کشور خوب ورود کرد اما رو به آخر که رفت جلسات غیر علنی به مجلس ضربه زد.
وی درباره اولویت های مجلس یازدهم گفت: وقتی می گویند مجلس عوام، تعریف بدی از مجلس نیست، به معنی این است که نماینده آنچه که در سینه مردم می گذرد را باید مطرح کند؛ لذا مجلس آینده باید دستور کارهایش را از مردم بگیرد وقتی که مشکلات مردم اقتصادی است، طبیعتا دستور کار مجلس آینده هم اقتصادی خواهد بود.
وی تاکید کرد: نگران هستم که فضای افراطی در مجلس آینده شکل بگیرد و به جای صلح و توسعه کشور را به سمت جنگ ببرند؛ این خطری تهدید کننده است.
عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: افزایش قیمت بنزین و فروش مازاد مصرف ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار