مساجد سنگر مهمی برای مقابله با جنگ فرهنگی دشمن هستند

ایرنا یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۶
اهواز- ایرنا- امام جمعه موقت اهواز مساجد را سنگر مهمی برای مقابله با جنگ فرهنگی دشمن برشمرد و گفت: مساجد خوزستان برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن از دوران انقلاب و دفاع مقدس تاکنون پیشتاز بوده اند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید ابوالحسن حسن زاده عصر یکشنبه در دوره توانمندسازی، هم اندیشی و هم افزایی مساجد متولی طرح شهید بهنام محمدی در ناحیه مقاومت بسیج امام علی (ع) اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود اشاره کردند که دشمن آرایش نظامی گرفته و هر زمانی که هشدار رهبر معظم انقلاب جدی گرفته شده و متناسب با آن عمل کردیم می توانیم از توطئه های دشمن در امان بمانیم.
وی افزود: بی شک اگر به فرمایشات رهبر معظم انقلاب عمل نکنیم و دشمن را دست کم بگیریم، آسیب های جدی را پیش رو خواهیم داشت .
امام جمعه موقت اهواز گفت: خیلی ها در دوران دفاع مقدس نبوده و شاید آن را به یاد ندارند اما در زمان جنگ برخی از مسئولان و سیاستمداران به خصوص در مجلس سوم فرمایشات امام را جدی نگرفتند و از همین کم توجهی آسیب دیدیم.
وی بیان کرد: رفتار جریانات سیاسی در مجلس سوم به نوعی بود که گویا جنگی در کشور رخ نداده است.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: در شرایط کنونی نیز اگر فرمایشات رهبر معظم انقلاب در بین مسئولان، مردم و تمام بخش ها و ارکان نظام جدی گرفته شود، به هیچ عنوان نگرانی نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: آمریکا جنگ اقتصادی را علیه ایران آغاز کرده که با تدبیر می توانیم از این جنگ اقتصادی نیز به سلامت خارج شویم.
امام جمعه موقت اهواز گفت: تجمل گرایی و اشرافی گری اعتماد مردم را کاهش می دهد فضا را برای نفوذ دشمن بازتر می کند که باید از آن پرهیز کرد.
حجت الاسلام حسن زاده گفت: اقدامات فرهنگی نباید تنها در مساجد صورت گیرد بلکه مدارس نیز می تواند ظرفیت مناسبی برای اجرای برنامه های فرهنگی باشد.
وی تصریح کرد : خانواده ها باید بدانند که تا زمانی که فرزندانشان به ...

سرخط اخبار