الوفاق: بحرین هشتمین سال متوالی را در "وضعیت اضطراری" سپری کرد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۷
الوفاق: بحرین هشتمین سال متوالی را در "وضعیت اضطراری" سپری کرد
جمعیت الوفاق بحرین بیانیه ای به مناسبت هشتمین سالگرد اعلام حالت اضطراری در این کشور صادر کرد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های بحرینی، جمعیت الوفاق به مناسبت هشتمین سالگرد اعلام حالت اضطراری در بحرین در 15 مارس 2011 بیانیه ای صادر کرد که به شرح زیر است:
بحرین امروز( 15 مارس 2019 ) هشتمین سال خود را تحت قانون "وضعیت اضطراری" سپری می کند که کشور را به عدم استقرار، تعطیلی حکومت و موسسات آن و انهدام تمامی پل های اعتماد و همچنین پایان توافق ملی کشانده است.
در این بیانیه آمده است رژیم بشکل صوری وضعیت اضطراری اعلام شده را لغو کرده است اما واقعیت، عملکردها و آنچه در جریان است گویای آن است که بحرین هنوز در وضعیت اضطراری بسر می برد. اعمال انتقام جویانه و تعداد زندانیان در حال افزایش مستمرند به نحوی که بحرین دارای رتبه اول در تعداد زندانیان سیاسی شده است. سطح ایجاد رعب و تهدید وعدم وجود امنیت در نهایت این هشت سال از هر زمان دیگری بیشتر شده است.
الوفاق تاکید کرده است قانون اساسی علنا تعطیل شده است چرا که به مهم ترین بندهای آن عمل نمی گردد. اقداماتی که در جریانند منطبق بر قانون اساسی نیستند، هرچند که این قانون هم محل اختلاف است و مورد توافق نبوده و توسط طرفی که به حکمرانی فردی مستبدانه معروف است صادر گردیده است. 
مردم بحرین تصویر پادشاه و نتانیاهو را به آتش کشیدند
147 هفته توقیف نماز جمعه شیعیان در بحرین
الوفاق افزوده است نیروهای خارجی که وارد بحرین شدند و در نابودی و خرد کردن استخوانهای شهروندان سهیم بودند همچنان در بحرین حضور داشته و در مواجهه با فرزندان این کشور ایفای نقش می کنند که بسیاری از وقایع و حوادث رخ داده شاهد بر این امرند. همچنین بطور همزمان جرم ها و تخلفات ...

[ مشاهده متن کامل الوفاق: بحرین هشتمین سال متوالی را در "وضعیت اضطراری" سپری کرد خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم