اگر سیستم شما کند است یا هنگ کرده، می توانید ریست فکتوری کنید. بازنشانی تنظیمات سیستم ویندوز ۱۰ به تنظیمات اولیه، که به تنظیمات کارخانه مصطلح شده، کار بسیار ساده ای است. با زومیت همراه باشید تا روش های مختلف را با هم بررسی کنیم.

ویندوز ۱۰ نسبت به نسخه های قبلی دارای دردسر کمتری است، اما گاهی اوقات به طور ناگهانی دچار مشکل می شود. اگر سیستم جدیدی خریداری کرده اید، تمام داده های خود را روی آن بارگذاری کرده اید و اکنون می خواهید سیستم ویندوز ۱۰ قدیمی خود را بفروشید، معامله کنید، آن را به کسی بدهید یا حتی دور بیندازید، «ریست» کردن (بازنشاندن یا برگرداندن تنظیمات یک دستگاه به حالت اولیه) مفید است اما سعی کنید تمام اطلاعات خود را از روی هارد دیسک آن پاک کنید.
برای «ریست کردن» ویندوز ۱۰ روش های مختلفی وجود دارد اما این به شما بستگی دارد که کدام روش را انتخاب کنید. شما می توانید این کار را ازطریق «ویندوز اینترفیس» انجام دهید؛ اما اگر این روش برای شما مشکل است از روش ساده تر و ایمن تر «سیف مود» (Safe Mode) استفاده کنید. همچنین روش دیگری هم به نام « فرش استارت » (Fresh Start) که قبلا «رفرش» (Refresh) نامیده می شد، وجود دارد که می توانید آن روش را نیز امتحان کنید. ریست کردن ویندوز ۱۰
اگر سیستم تان با ویندوز ۱۰ کار می کند، ریست کردن آن بسیار ساده است.
۱. روی قسمت جست وجو در نوار وظیفه سیستم خود کلیک کنید و در کادری که باز می شود کلمه ی «reset» را تایپ کنید. سپس در قسمت بالای کادر روی روی عبارت «Reset this PC» کلیک کنید.
۲. همچنین، می توانید روی کلید استارت «start» که نماد ویندوز در گوشه ی سمت چپ پایین قرار دارد، کلیک کنید. سپس روی نماد چرخ دنده و از صفحه ای که باز می شود روی آخرین گزینه که «Update & Security» است کلیک کنید و سپس از فهرستی که مشاهده می کنید گزینه ی «Recovery» را انتخاب کنید.
۳. عبارت « Get started» را انتخاب کنید.
۴. اکنون شما دو گزینه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار