ایران اکونومیست- یک کارشناس امور اقتصادی گفت: حمایت رسانه ها، کارشناسان و مردم عادی از قطع پایانه های فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی، درآمدهای مالیاتی دولت را افزایش خواهد داد.

وحید عزیزی، کارشناس امور اقتصادی در این باره که تا چه اندازه اقداماتی مانند اخذ مالیات از دستگاه های کارتخوان بر ظرفیت جدید دولت جهت وصول مالیات اضافه خواهد کرد، گفت: نظارت بر جریان مالی، دارایی و فعالیت اقتصادی شهروندان نه تنها حق حاکمیت است، بلکه از وظایف آن به حساب می آید تا از این طریق سلامت اقتصادی جامعه تامین شود.
وی در ادامه اضافه کرد: مهمترین بخش این مسئله تراکنش های بانکی و مالی افراد است که قسمت حیاتی آن توسط درگاه های اینترنتی و دستگاه های کارتخوان انجام می شود. سال گذشته مجلس قانونی را به تصویب رساند به نام "پایانه های فروشگاهی و ساماندهی مودیان" که یکی از مواد آن این بود، افراد فاقد پرونده مالیاتی باید از امکان دسترسی به روش های پرداخت محروم باشند.
این کارشناس امور اقتصادی در این خصوص یادآور شد: یکی از این موارد همان دستگاه های پوز است، مصداق دیگر بستن حساب های بی نام و نشان و مواردی از این دست است که بر نظارت کمک می کند. قانون مورد اشاره مجلس نیز باید چندماه گذشته به اجرا در می آمد که با تاخیر اینکار انجام شده است.
عزیزی در ادامه تاکید کرد: بر اساس اخبار منتشر شده بیش از ۸ میلیون دستگاه کارتخوان به پرونده مالیاتی اتصال ندارد و مشخص نیست که آیا فرد مصرف کننده، همان شخصی است که به نام او این دستگاه صادر شده یا اجاره ای و ... است. یکی از پیشنهادات کارشناسان به بانک مرکزی این بود، چنانچه قصدی برای ورود یک دفعه ای نیست، حداقل گروهی که دارای تراکنش های بالایی هستند را مورد توجه قراردهند.
وی در این باره افزود: بدون شک فردی که بدون پرونده مالیاتی و نام و نشان گردش مالی بالایی از این طریق دارد، در واقع با اعتماد فوق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار