اداره آتش نشانی ایالت کالیفرنیا گزارش کرد که در سال جاری میلادی (2020)، بیش از 1.6 میلیون هکتار از زمین های این ایالت در آتش سوخته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سازمان آتش نشانی ایالت کالیفرنیا گزراش کرده است که آتش سوزی های گسترده و مختلف در این ایالت از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۱.۶ میلیون هکتار از زمین های این ایالت را سوزانده است که دو برابر رکوردهای سالانه قبلی است.
شبکه تی آر تی در این خصوص گزارش داد، بنا بر گزارش سازمان آتش نشانی ایالتی کالیفرنیا، وسعت گستردگی آتش سوزی های سال جاری میلادی در این ایالت بیش از وسعت ایالت کنتیکت است.
پنج آتش سوزی از ۶ آتش سوزی بزرگ در تاریخ ایالت کالیفرنیا، در سال جاری میلادی این پرجمعیت ترین ایالت آمریکایی را هدف قرار داد که در حقیقت در نتیجه موج شدید گرما و وقوع رعد و برق های شدید تشدید بخشیده شد.
سازمان آتش نشانی کالیفرنیا روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که دستکم ۳۱ نفر در سال جاری میلادی در آتش سوزی های کالیفرنیا جان خود را از دست دادند و بیش از هشت هزار و ۴۵۴ خانه و ساختمان های دیگر تخریب شد.
«اسکات مک لین» سخنگوی آتش نشانی کالیفرنیا توضیح داد: «هیچ کلمه ای برای توصیف آنچه که رخ داده و همچنان ادامه دارد، وجود ندارد. این نشان می دهد که تاچه اندازه این ایالت خشک و تا چه اندازه پوشش گیاهی ناپایدار است».
کالیفرنیا در بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ متحمل یک دوره خشکسالی بسیار طولانی شد که در نتیجه آن بیماری ها و هجوم حشرات تشدید شد و میلیون ها درخت از بین رفت.
طبق این گزارش، در آتش سوزی های سال ۲۰۱۸ ایالت کالیفرنیا، حدود دو میلیون جریب (بیش از ۸۰۰ هزار هکتار) از زمین های این ایالت سوخت و دستکم ۸۵ غیرنظامی جان خود را از دست دادند و حدود ۱۹ هزار ساختمان در داخل و اطراف شهر کوهستانی «پارادایز» کالیفرنیا تخریب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار