نهضت قرآن آموزی در خراسان جنوبی راه اندازی شود

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷

به گزارش خبرنگار مهر ، علی اصغر موسوی کیا صبح پنج شنبه در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن خراسان جنوبی اظهار کرد: در زمینه سلامت باید به چهار جنبه سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی توجه داشته باشیم.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه اجتماعی با آسیب های فراوانی رو به رو هستیم که به سلامت جسم و روان نیز صدمات جدی وارد می کند.
موسوی کیا با اشاره به اینکه توجه به سلامت معنوی در کاهش آسیب های روانی و اجتماعی تأثیرگذار است، ادامه داد: سلامت معنوی جامعه نیز جز با تمسک به قرآن کریم و فرامین نورانی کلام وحی میسر نمی شود.
وی با اشاره به اینکه تلاوت و ظاهر قرآن تنها دروازه ورود انس با کلام وحی است، افزود: در انس با قرآن نباید تنها به ظواهر آیات قرآن توجه شود بلکه فراتر از آن فهم، تدبر، تفسیر و عمل به قرآن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: برای ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی نیازمند سازمان نهضت قرآن آموزی در کشور و خراسان جنوبی هستیم تا کاستی های گذشته در حوزه قرآنی جبران شود.
موسوی کیا یادآور شد: هر چند در سال های اخیر اتفاقات بسیار خوبی در حوزه فعالیت های قرآنی رخ داده است ولی نسبت به دریای عمیق وحی هنوز کم کاری های فراوانی مشاهده می شود.