سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: با کاهش ۳۰ تا ۴۰درصدی قیمت ها در موج اخیر ریزش نرخ خودرو، بخشی از حباب قیمتی شکل گرفته در بازار تخلیه شده است.

به گزارش تجارت نیوز ، با دنده معکوس قیمت ها در بازار خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی، این روزها مشتریان بیشتری برای اطلاع از کم و کیف قیمت و شرایط بازار خودرو به برخی مراکز عرضه مانند اطراف مرکز خرید و فروش خودروی چیتگر مراجعه می کنند.
قیمت خودروهای داخلی در هفته های اخیر چند ده و بعضا تا بیش از 100میلیون کاهش یافته اند. نرخ خودروهای لوکس خارجی هم با ریزش یک تا بیش از 2میلیارد تومانی مواجه بوده است. همزمان با چشم انداز نزولی قیمت ها، مالکان خودروها سعی دارند تا با مراجعه به مراکز نیمه تعطیل خرید و فروش خودرو یا از طریق انتشار آگهی در اپلیکیشن های موبایلی، خودروهایشان را بفروشند. خبرنگاران همشهری می گویند در این شرایط مشتریان و خریداران، برخلاف ماه های گذشته، نقش پررنگ تری در تعیین نرخ ها دارند. همزمان با ریزش قیمت ها، اقبال متقاضیان به طرح های پیش ثبت نام شرکت های خودروسازی به شدت کاهش یافته است.
سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: با توجه به تعطیلی بازار، روند کاهشی نرخ ارز و تشدید رکود، فعالان صنفی در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها، به خصوص در بازار خودروهای گران قیمت مونتاژی و وارداتی هستند.
او گفت: با کاهش 30 تا 40درصدی قیمت ها در موج اخیر ریزش نرخ خودرو، بخشی از حباب قیمتی شکل گرفته در بازار تخلیه شده است. سعید موتمنی در عین حال افزود: حتی این کاهش قیمت ها نیز قادر به آشتی مشتریان با بازار خودرو نبوده، ضمن اینکه کاهش قدرت خرید و تعطیلی نمایشگاه های خودرو در دوره 2هفته ای قرنطینه نیز در کاهش اقبال مشتریان به خرید خودرو مؤثر بوده است.
نعمت الله کاشانی نسب، نایب رئیس نمایشگاه داران و فروشندگان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار