نماینده مردم رشت در مجلس گفت: ای کاش اجازه می دادند در انتخابات شرکت کنم که نمره مردمی را می دیدند.

«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی»، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با عملکرد مجلس دهم گفت: در مجلس دهم، خیلی بهتر می توانستیم عمل کنیم و نقد کاستی به ما وارد است. شاید علت کم کاری ها در مجلس جای خالی مجلس سنا و وجود تعارض منافع در تصمیم گیری ها است که یکی از خسارت های بزرگ به کشور است. اگر فکر اساسی برای مجلس سنا و دو پارلمانی نشود شرایط به همین روال خواهد بود. با کشور تک مجلسی نمی توان شرایطی بهتر از این داشت.
او با اشاره به انتخابات نمایندگان مجلس یازدهم گفت: برای کسانی که منتخب شدند آرزوی موفقیت دارم. اما یکی از نقص های مجلس یازدهم یک جهت بودن آن است، تقریبا حدود 94 درصد یک طرز فکر دارند و قطعا نمی توانند، مجلس یازدهم را نقد و بررسی کنند. مجلس یک دست موفق نیست. در مجلس یازدهم عده ای خاصی مطیع صد درصدی هستند و عده ای هم لیدر جریان اصلی خواهند بود. مجلس یازدهم کارنامه ضعیف تری از مجلس قبلی دارد. مجلس یازدهم برای کاهش فقر، مهار بیکاری، مهار تورم، جلوگیری از افزایش حجم نقدینگی، تولید اشتغال در کشور برنامه داشته باشد. نمایندگان مجلس یازدهم ساز و اهنگ مجلس را در ابتدا تغییر دهند. نمایندگان مجلس یازدهم فقط قانون گذار نباشند و نظارت ها را در برنامه خود، داشته باشند.
او در ادامه خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم بیان کرد: نمایندگان روش های قبل را کنار بگذارند و یک تغییر اساسی در اداره و برنامه ریزی مجلس ایجاد کنند و قبل از نشست بر صندلی ها مطالعه داشته باشند، مجالس و پارلمان های دنیا را بنگرند. مبنای آنها در راستای قانونگذاری بر طبق نیاز کشور باشد و برای نظارت، وقت بگذارند. برخی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار