چند روزی است قیمت نان در آذربایجان غربی افزایش یافته که نارضایتی مصرف کننده از کیفیت و قیمت را به همراه داشته است. نان، قوت غالب مردم و پای ثابت سفره تمامی مردم ایران است که افزایش قیمت آن باعث کوچکترشدن سفره آنان بخصوص در سال و ماه های اخیر شده است .
به گزارش ایلنا؛ با توجه به اینکه گران شدن قیمت نان می تواند به شکل زنجیره ای بر قیمت سایر اقلام تاثیر بگذارد و سطح عمومی قیمت ها را افزایش دهد.در نتیجه قدرت خرید قشر آسیب پذیر جامعه روز به روز پایین می آید. امروزه میزان دور ریز نان (ضایعات نان) در بخش نان مصرفی در سطح جامعه ایرانی حدود ۳۰ درصد است که در مقایسه با استانداردهای جهانی درحد غیر قابل قبول است .در حالی که عوامل موثر بر دور ریز نان ، بر گرفته از ضایعات در مرحله تولید گندم ، آرد ، نان و سپس ضایعات در مرحله مصرف است که ادامه روند فعلی برای دولت و جامعه اقتصادی و مقرون به صرفه نیست و توجه به این مهم به صور مختلف اجتناب ناپذیر است. درحال حاضر تغییر در ساختار تولید نان از روش سنتی به روش صنعتی از مهمترین و اساسی ترین عوامل تولید نان بهداشتی و استاندارد و ارتقای کیفیت آن به شمار می رود.
قیمت نان در هر محله ، یک نرخ
یک شهروند ارومیه ای با ابراز گلایه از افزایش قیمت نان گفت: تا چند روز پیش نان بربری ساده را به قیمت ۸۰۰ تومان خریداری می کرده اما از دو هفته قبل -نیمه دوم آبان ماه- و با اعلام نرخ جدید نان به قیمت ۱۲۰۰ تومان خریداری کرده است.
این شهروند همچنین بیان داشت که قیمت نان سنگک ساده هم از ۱۲۰۰ تومان به ۱۵۰۰ تومان افزایش یافته است.
همچنین شهروند دیگری در یکی از مناطق مرکزی ارومیه درباره افزایش قیمت نان، گفت: بدون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار