درهای «کاخ مرمر» را قرار است بعد از ۴۱ سال بار دیگر به روی مردم باز کنند؛ بنایی تاریخی که در طول سال های گذشته، کاربری های مختلفی را به چشم دید و در این میان کمتر از دو سال طعم موزه شدن را چشید؛ بنایی تاریخی که درخواست های زیادی در طول سال های گذشته برای موزه شدنش مطرح می شد، اما ...

به گزارش ایسنا، خبر نهایی را دو روز قبل، پرویز فتاحی - رییس بنیاد مستضعفان - اعلام کرد. او شنبه ۲۸ دی در یک برنامه تلویزیونی، بعد از پاسخ به سوالات مختلف مجری در مسائل مختلف از جمله آخرین وضعیت پلاسکو که هنوز یک تاریخ پشت آن سرپا ایستاده است، آخرین بخش از صحبت های بیش از یک ساعت خود را به «کاخ مرمر» اختصاص داد.
رییس بنیاد مستضعفان در پاسخ به پرسش مجری که «بنیاد مستضعفان در قبال مسایل فرهنگی چه دیدگاهی دارد، مانند خبری که مدتی است درباره ی بازپس گیری کاخ مرمر شنیده می شود»، گفت که «حدود ۲۰ – ۲۵ سال قبل مجمع تشخیص مصلحت نظام در این بنای تاریخی مستقر شد، از همان زمان نیز به نظر می آید که این استقرار درست نبوده است، مسوولان نظام نباید در آن کاخ ها بنشینند. این کاخ ها را ملت از آن نظام ملت گرفته و باید در خدمت ملت قرار بگیرد. مدتی قبل گذشته کاخ مرمر تخلیه شد، اما نه به راحتی، بلکه با ادعا و جرو بحث. نمی دانستیم شکایت پیش چه کسی ببریم و به ملت چه طور بگوییم. اما تلاش هایی که صورت گرفته و توسط نهادهایی خاص نیز با جدیت زیاد پیگیری کردند، باعث همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام و تخلیه ی این بنای تاریخی شد.
قرار بود برخی استفاده های دیگر برای برخی مسائل دیگر مانند تشریفات از این بنا استفاده شود که از آن نیز عدول کردند. اکنون ما داریم آن جا را به یک موزه در شان ملت ایران تبدیل می کنیم و آن در حال آماده شدن است. امیدواریم دهه فجر اعلام کنیم که یک موزه بسیار خوب داخل محوطه و خود آن کاخ ایجاد شود، چیزهایی که آن جا به نمایش گذاشته می شود، می تواند جزو افتخارات ما باشد.»
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آن را از اینجا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار