رئیس جمهوری آمریکا در نظر دارد تا در شب انتخابات سوم نوامبر ضیافتی را در هتل خودش در واشنگتن دی سی بر پا کند. این در حالیست که پروتکل های مرتبط با کرونا تجمع های بزرگ را ممنوع کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ظرف چند روز گذشته، کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ ایمیل هایی برای جمع آوری پول به نام او ارسال و این فرصت را برای حامیان مالی فراهم کرده است تا در شب انتخابات به تیم ترامپ در هتل مورد علاقه اش در واشنگتن ملحق شوند و این نشان می دهد که ترامپ می خواهد از هتل لوکس خودش به عنوان پشت صحنه ای برای واکنش به نتایج انتخابات استفاده کند.
کمپین ترامپ همچنین روی برنامه های مرتبط با برگزاری این جشن در مراسم های جمع آوری کمک که از سوی دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا برگزار شده، تاکید کردند.
برای ترامپ، برگزاری میهمانی در شب انتخابات در هتل خودش عملی نمادین برای تاجری است که از شهرت خود به عنوان یک ستاره تلویزیونی سابق و غول املاک و مستغلات در نیویورک برای کسب بالاترین مقام کشورش استفاده می کند.
منتقدان، این رویکرد را یادآور دیگری از چگونگی استفاده رئیس جمهوری آمریکا از مقامش برای بهره برداری شخصی می دانند، چون رهبران خارجی، حامیان محافظه کار و مقام های دولتی، از لابی واشنگتن هتل بین المللی ترامپ به عنوان کلوب غیر رسمی برای ریاست جمهوری او استفاده می کنند.
در طول ریاست جمهوری او، کمپین ترامپ، کمیته ملی جمهوری خواهان و کمیته های مشترک جمع آوری کمک بیش از هفت میلیون و ۴۰۰ هزار دلار در املاک برند ترامپ خرج کرده اند.
این هتل ترامپ که اندکی با کاخ سفید فاصله دارد، از چندین هفته پیش برای روز انتخابات پر شده و برای چند روز بعد از انتخابات سوم نوامبر هم جای خالی ندارد. قیمت هر شب اقامت در آنجا ۱۲۰۰ دلار است که حدود سه برابر قیمت اتاق ۴۷۶ دلاری برای روز دوشنبه است.
کاخ سفید سوالات مرتبط ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار