ایرنا نوشت: فرماندار تنگستان استان بوشهر گفت: زمین لرزه بامداد روز دوشنبه در شهر اهرم مرکز این شهرستان خسارت جانی و مالی در پی نداشته است.

عبدالحسن رفیعی پور روز دوشنبه افزود: براساس هماهنگی های انجام شده همه نیروهای عملیاتی و امدادی شهرستان تنگستان در حالت آماده باش قرار دارند.
وی یادآور شد: این زمین لرزه در عمق پنج کیلومتری زمین ثبت شده است و با توجه به لرزش زیاد موجب ریزش کوه در جاده اهرم - فراشبند شده بود که در همان لحظه پاکسازی انجام و مشکلی در زمینه رفت و آمد وجود ندارد.
رفیعی پور گفت: هرچند تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی ناشی از زلزله نداشته ایم اما تیم های ارزیاب برای بررسی خسارت های احتمالی در منطقه حضور دارند.
وی یادآور شد: همچنین پیش از این نیز زلزله ۲.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲:۵ بامداد امروز شهر دلوار را نیز لرزاند.
به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زلزله ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر ساعت ۲:۵۳:۳۷ بامداد دوشنبه هفتم مهر ماه بخش هایی از اهرم مرکز شهرستان تنگستان از توابع استان بوشهر را لرزاند.
موقعیت مرکز این زلزله ۲۸.۹۰ شمالی و ۵۱.۳۷ شرقی و در عمق پنج کیلومتری زمین ثبت شده است.
مرکز این زمین لرزه حدفاصل 9 کیلومتری شهر اهرم، ۱۰ کیلومتری شهر کلمه و ۲۷ کیلومتری خورموج از توابع استان بوشهر گزارش شده است.
47231

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار