تیم فوتبال الهلال عربستان مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آُیا با مثبت شدن تست کرونای ۱۳ عضو خود، شرایط عجیبی را در آستانه دیدار با شهرخودرو ایران تجربه می کند.

به گزارش مشرق ، تیم فوتبال الهلال عربستان بیشترین تعداد اعضای کرونایی را در میان تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا داشته است. امروز و با مثبت شدن تست «جووینکو» و «سالم الدوساری» تعداد بازیکنان کرونایی الهلال به عدد ۱۲ رسید و با احتساب یک عضو اداری این باشگاه، تیم سعودی ۱۳ عضو مبتلا به کرونا دارد.
قانون AFC چه می گوید؟
طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، اگر تیمی ۱۳ بازیکن مبتلا به کرونا داشته باشد، می تواند از ادامه حضور در مسابقات انصراف بدهد. کرونایی های الهلال در حال حاضر روی مرز هستند و اگر تست یک بازیکن دیگر این تیم مثبت شود، نماینده عربستان این مجوز را خواهد داشت که لیگ قهرمانان را نیمه تمام بگذارد.
بیشتر بخوانید:
بازیکن بازنشسته برمی گردد
الهلال که در گروه دوم لیگ قهرمانان با شهرخودرو ایران همگروه است، در حالی ۱۲ بازیکن کرونایی دارد که فردا باید به مصاف نماینده ایران برود. الهلال برای صعود به مرحله یک هشتم، نیاز به یک امتیاز دیگر دارد ولی حالا در وضعیتی است که نه می تواند از آسیا کنار برود و نه با قدرت به ادامه مسابقات بپردازد. «احمد العجلان» خبرنگار عربستانی امروز در توییتر خود خبر داد الهلال به فکر استفاده از «محمد الشلهوب» ستاره بازنشسته خود و اضافه کردن او به لیست بازی های باقیمانده است.
AFC: تغییر در لیست آسیایی ممکن نیست
«نواف الاسیوی» دیگر خبرنگار عربستانی بخش دیگری از قوانین AFC را در این ارتباط منتشر کرده و نوشته است: «هیچ باشگاهی امکان تغییر در لیست فعلی خود را تا پایان مسابقات نخواهد داشت مگر در صورتی که دو دروازه بانش مصدوم شوند و ۳۰ روز امکان بازی نداشته باشند. البته الهلال پیش از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار