تشدید فشارها بر ایران، توصیه پامپئو به بایدن

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۱۹
مایک پامپئو وزیر سابق خارجه آمریکا در یک مصاحبه به دولت جو بایدن توصیه کرد به منظور ادامه عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، فشارها بر ایران را تشدید کند.

به گزارش مانیتورینگ گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ» در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی جمهوری خواه، خواستار تداوم فشارهای آمریکا بر ایران به منظور تقویت روابط کشورهای عربی با رژیم اشغالگر قدس شد.
«مایک پامپئو» که برخی تحلیل گران هم وطنش او را بدترین وزیر خارجه ایالات متحده در طول تاریخ وصف می کنند، در مصاحبه بامداد روز چهارشنبه (امروز) با فاکس نیوز، به تمجید از مواضع ضد ایرانی و کارنامه سیاست خارجی دولت ترامپ طی ۴ سال اخیر پرداخت و به طور ویژه به توافق های سازش برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی اشاره کرد.
به گفته وزیر خارجه سابق آمریکا، « جو بایدن » رئیس جمهور این کشور برای گسترش روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، باید فشارها علیه ایران را ادامه دهد و تشدید کند.
«ماریا بارتیرومو» مجری شبکه فاکس نیوز با «مایک پامپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا مصاحبه و از او درباره مسائل مختلف به ویژه چین، ایران و توافق های سازش برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی سوال کرد.
این مجری پرسید: «بگذارید از شما درباره خاورمیانه و عادی سازی روابط با اسرائیل سوال کنم. آیا کشور دیگری هم قرار است چنین کاری را بکند؟ چطور این روند ادامه خواهد یافت با توجه به اینکه وندی شرمن مذاکره کننده ارشد توافق هسته ای ایران قرار است نفر دوم وزارت خارجه در دولت بایدن شود؟ جیک سولیوان، آنتونی بلینکن همه آنها در توافق (هسته ای) ایران مشارکت داشتند. اینطور به نظر می رسد که جو بایدن می خواهد ایالات متحده را به توافق ایران برگرداند البته آنها می گویند که خواهان شرایط متفاوتی برای این توافق هستند اما آیا در صورت مواجه شدن با امتناع ایران، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار