تهران- ایرنا- تارنمای روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی نوشت که گرم شدن دوباره روابط دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با کردهای سوریه به منزله هشداری برای روسیه و ترکیه است.

این روزنامه صهیونیستی امروز در گزارشی با استناد به صحبت های "کنت مکنزی" فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا (سنتکام) در مورد عقب نشینی نظامیان آمریکا از سوریه نوشت: به نظر تصمیم جنجالی ماه گذشته ترامپ برای خروج تمام نیروهای آمریکایی از مناطق جنگی شمال سوریه در حال تغییر است.
مکنزی هفته گذشته در جریان یک کنفرانس خبری اشاره کرد که تاریخ مشخصی برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه وجود ندارد.
روز چهارشنبه، آمریکا با اعزام نیروهای نظامی خود همراه با سه تانک و سه خودروی نظامی دیگر به مناطق کردنشین سوریه حضور خود را در این منطقه تقویت کرد. به ادعای مکنزی، این نیروها با همکاری شبه نظامیان کرد عملیات خود را علیه داعش در استان دیرالزور گسترده تر می کنند.
بر اساس گزارش هاآرتص ، رد پای توجیه آمریکا برای ادامه حضور حدود هزار سرباز و پیوستن نیروهای دیگر این کشور به آنها را می توان در گزارش های امنیتی واشنگتن یافت؛ مبتنی بر اینکه داعش دوباره ظهور می کند و نیروهای عملیاتی ترکیه و روسیه در شرق فرات برنامه ای برای مقابله با این مساله ندارند.
روزنامه هاآرتص خاطر نشان کرد: چنین تفسیری با صحبت های ترامپ در مورد شکست داعش و پایان عملیات نیروهای آمریکایی در تضاد است. به نظر می رسد با وجود نگرانی های موجود در مورد قدرت گیری دوباره داعش، این گروه تروریستی بهانه رییس جمهوری آمریکا در راستای تغییر موضع خود نسبت به خروج واشنگتن از سوریه است که با انتقاد کنگره این کشور از جمله جمهوریخواهان روبرو شد.
این روزنامه نوشت: تصمیم در جهت خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بر روی تمایل شبه نظامیان کرد برای پایبندی به توافقنامه امضا شده بین آنها، روسیه و آمریکا در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار