مرگ با طعم تصادف

ایرنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۷
یاسوج- ایرنا- تراژدی مرگ با سوانح رانندگی سال هاست کام مردم کهگیلویه و بویراحمد را تلخ می کند ، این قصه انگار پایانی ندارد و خانواده های بیشتری را در این استان به ماتم می نشاند به گونه ای که در مدت کمتر از هفت روز حدود 15 نفر در سوانح جاده ای جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا، هر روز در هر گوشه ای از استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد تصادفه می دهم به سوگ می نشاند. خیلی ها می پرسند دلایل این همه تصادف در این استان کوچک چیست و چرا این تراژدی پایانی ندار، و نقش عامل انسانی، جاده ها و متولیان امر در بروز این همه تصادف چگونه ارزیابی می شود.
جان دادن بیش از ۱۵ نفر در کمتر از ۱۰ روز در سوانج جاده ای مردم استان را هم بشدت نگران کرده و خواهان بررسی دقیق این موضوع توسط مسوولان استانی هستند.
عواملی که در بروز حوادث جاده ای دخالت دارند در سه عنوان کل، جاده، وسیله نقلیه و عامل انسانی تقسیم می شوند و هر کدام از این عوامل زیربخش های گوناگونی را در برمی گیرند و از بین عوامل حادثه زا همه نگاه ها به راه های این استان دوخته شده است.
وجود گره های ترافیکی درون شهری، کمبود زیرساخت های جاده ای و خطاهای انسانی از چالش هایی است که متخصصان به عنوان دلایل اصلی سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد ذکر می کنند.
انسان عامل ۷۵ درصد تصادفات در کهگیلویه و بویراحمد است
رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد مهمترین عامل تأثیرگذار در بروز حوادث رانندگی و جاده ای را عامل انسانی دانست و گفت: این عامل ۷۵ درصد در ایجاد حوادث رانندگی در جاده های این استان تأثیر گذار است.
سرهنگ بهنام ویسی پور اظهار داشت: عامل انسانی به آموزش، تغییر رفتار و فرهنگ سازی نیاز دارد، از همین رو به سختی تغییر پیدا می کند.
وی افزود: نیاز است در زمینه فرهنگ سازی و مدیریت خانواده ها برای آموزش فرزندان در کهگیلویه و بویراحمد در بحث رانندگی بیشتر کار شود زیرا که بهترین راهکار برای کاهش تصادف های رانندگی در آینده، آموزش و فرهنگ سازی است.
سرهنگ ویسی ...

سرخط اخبار