نجار: بازگرداندن زندگی به زلزله زدگان فوریت ستاد بحران است

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵
تبریز - ایرنا - رئیس مدیریت بحران وزارت کشور گفت: با توجه به نزدیکی فصل سرما و سردسیر بودن مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی باید زندگی عادی در سریع ترین زمان به مردم زلزله زده بازگردد.

اسماعیل نجار، روز شنبه در جلسه ستاد بحران آذربایجان شرقی افزود: این حادثه طبق رویکردهای جدید مدیریت بحران کشور جزو حوادث محلی بوده که هماهنگی، هدایت و مدیریت آن بر عهده مدیران استانی است اما با این وجود تمام دستگاه های مربوطه از مرکز کشور نیز پای کار آمده و در منطقه حضور دارند.
وی اظهار داشت: ریزش ساختمان های منطقه خسارت جانی محدودی دربر داشته اما از آنجایی که واحدهای مسکونی و دامی روستائیان دچار آسیب شده اند، اقدامات عاجل برای بازسازی و تعمیر آن ها ضروری است.
رئیس مدیریت بحران وزارت کشور گفت: با توجه به آمارهای مراجعه آسیب دیدگان به بیمارستان ها و درمانگاه های منطقه که رقم پائینی است، این حادثه ۲۸ نفر مصدوم و مجروح سنگین در پی داشته است و در مجموع حوزه امدادرسانی در منطقه مشکل خاصی ندارد.
نجار، با بیان اینکه هم اکنون اسکان اضطراری برنامه اول مدیریت بحران کشور است، ادامه داد: اکنون به جز چادر امکان دیگری برای اسکان اضطراری زلزله زدگان وجود ندارد چراکه استفاده از کانکس ها مشکلات خاص خود را دارد و تجربه های گذشته استفاده از آن را توصیه نمی کند.
وی اسکان زلزله زدگان در مسکن استیجاری را در شرایط فعلی مفید و موثر دانست و یادآوری کرد: اگر مکان های مناسبی برای اسکان زلزله زدگان وجود داشته باشد این شیوه بهترین روش است.
رئیس مدیریت بحران وزارت کشور با بیان اینکه مدیریت بحران در ۲ بخش نوسازی و تعمیر اماکن مسکونی و دامی وارد عمل می شود، گفت: در این رابطه تسهیلات مناسبی در نظر گرفته شده است که به همه آسیب دیدگان در شهرها و روستاها پرداخت خواهد شد.
نجار، افزود: استقرار ماشین آلات سنگین در مناطق زلزله زده در صورت بی نیازی توجیه ندارد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار