حمیدرضا مقدم فر در یادداشتی به بررسی ۴ سال هماوردی ترامپ در مواجهه با آیت الله خامنه ای پرداخت. مواجهه ای که شکست های مفتضحانه ای برای ترامپ به همراه آورد.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ، حمیدرضا مقدم فر، عضو هیات علمی دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی، طی یادداشتی که امروز در روزنامه «فرهیختگان» منتشر شد، به بررسی و تحلیل ماجرای 4 سال هماوردی ترامپ در مواجهه با آیت الله خامنه ای پرداخت و معتقد است، ترامپ در عرصه سیاست خارجی علاوه بر چین و روسیه و کره شمالی با ابر حریفی در ایران پنجه در افکند که شکست های مفتضحانه ای برایش به همراه آورد.
متن یادداشت آقای مقدم فر به شرح زیر است:
انتخابات آمریکا مانند چهار سال قبل فرصتی فراهم کرد تا افکار عمومی دنیا باطن لیبرال دموکراسی را به عیان مشاهده کنند. چهار سال قبل پیروز میدان رقابت های انتخاباتی در اظهارات انتخاباتی اش علنا نظام لیبرال دموکراسی را زیر سوال برد و در طول چهار سال حضور در کاخ سفید با رفتار و سیاست ورزی ملهم از سرمایه داری افسارگسیخته کارنامه سیاهی از نظام سیاسی آمریکا پیش روی ملت ها گشود. او در زیر رنگ و لعاب آزادی، نژادپرستی نوین را توجیه و احیا کرد و چهره آمریکا را بی نقاب به رخ جهانیان نشان داد.
ترامپ با توپ پر به میدان آمد. روحیه کاسب مسلکش او را وادار به رفتارهایی کرد که خسارت های جبران ناپذیری برای وی به همراه داشت به طوری که شکست او را در انتخابات اخیر آمریکا رقم زد و معلوم شد بخش مهمی از مردم آمریکا از عملکرد او ناراضی و حتی شرمنده اند. عوامل متعددی را برای این شکست و تک دوره ای شدن دوران ریاست جمهوری وی می توان مطرح کرد از جمله رفتار شرم آور او با سیاه پوستان، تحقیر و اعمال خشونت های ضد انسانی علیه آنان که باعث شد در آستانه انتخابات خیابان های آمریکا صحنه تظاهرات اعتراض آمیز علیه او ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار