نامزد و یکی از اعضای گروه وکلای مدافع بنیان گذار ویکی لیکس با انتشار بیانیه ای گفت زندگی «جولیان آسانژ» در زندان لندن در شرایط فعلی قرنطینه مرتبط با شیوع کرونا در معرض خطر است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «استلا موریس» نامزد و از اعضای گروه وکلای مدافع «جولیان آسانژ» بنیانگذار ویکی لیکس روز گذشته (جمعه) تصریح کرد که در شرایط فعلی قرنطینه مرتبط با شیوع کرونا، زندگی آسانژ در زندان لندن در معرض خطر قرار دارد.
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز ، استلا موریس که دو فرزند از آسانژ دارد در بیانیه ای گفت: «زندگی شریک من، جولیان آسانژ در معرض خطر شدید است. او در زندان بلمارش محبوس است و کووید-19 در حال شیوع در سلول های زندان است».
وی ادامه داد: «جولیان بخاطر خودش، خانواده ما و جامعه ای که همگی ما می خواهیم فرزندان خود را در آن بزرگ کنیم، باید هم اکنون آزاد شود».
موریس که یک وکیل مدافع است، ماه گذشته اعلام کرد که در سال 2011 در سفارت اکوادور در لندن با جولیان آسانژ ملاقات کرده است و در سال ۲۰۱۷ با آسانژ نامزد کرده است. آنها دو فرزند پسر گابریل سه ساله و ماکس دو ساله دارند.
آسانژ که به دلیل افشای هزاران سند محرمانه مربوط به جنگ آمریکا و بریتانیا در عراق و افغانستان در معرض خطر دستگیر شدن قرار داشت، به مدت هفت سال در سفارت اکوادور در لندن بعنوان پناهنده به سر می برد و در نهایت اواخر فروردین ماه سال ۹۸ دولت اکوادور پناهندگی سیاسی او را لغو کرد و از پلیس انگلس خواست تا با ورود به سفارت، بنیانگذار ویکی لیکس را دستگیر کند.
بنیانگذار ویکی لیکس حدود یک دهه پیش، هزاران سند محرمانه ای از کشتار غیرنظامیان عراقی توسط بالگردهای ارتش آمریکا و همچنین اسنادی درباره جنگ آمریکا در افغانستان را فاش کرد و همین مسئله خشم آمریکا را برانگیخت و مقام های آمریکایی می گویند که باید در دادگاهی در آمریکا محاکمه شود و خواستار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری