تهران- ایرنا- به دنبال افزایش روزانه تظاهرات ضد آمریکایی در عراق، دنیل داویس ژنرال بازنشسته روز دوشنبه در گزارش تحلیلی در تارنمای نشنال اینترست نوشت: نظامیان ایالات متحده باید هرچه زودتر عراق و سوریه را ترک کنند.

داویس از ژنرال های بازنشسته بخش دفاعی ارتش آمریکا افزود: وظیفه جدی ما حفاظت از جان سربازان آمریکایی است و برای جلوگیری از جنگ غیر ضروری باید قبل از کشته شدن یک سرباز دیگر، از عراق و سوریه خارج شویم.
داویس تصریح کرد که شهروندان آمریکایی از امنیت ملی و حفاظت از جان سربازان حمایت می کنند و پس از ترور و شهادت سردار قاسم سلیمانی این خطر وجود دارد که ایران با کشتن نیروهای آمریکایی در منطقه به دنبال اقدام تلافی جویانه است.
ژنرال داویس با توجه به تبعات ترور سردار سلیمانی تاکید کرد که خطر حمله به سربازان آمریکایی بسیار محتمل است زیرا گروه ها و شبه نظامیان زیادی در منطقه وعده داده اند که در هفته ها و ماه های آینده به مقرهای ایالات متحده حمله خواهند کرد.
خیابان های بغداد جمعه گذشته شاهد تظاهرات کنندگانی زیادی بود که با فراخوان «مقتدی صدر» به خیابان های پایتخت و دیگر شهرهای این کشور آمده بودند تا تنها یک خواسته را فریاد بزنند و آن عبارت بود از خروج نیروهای آمریکا از عراق.
حضور گسترده شهروندان عراقی و سردادن این مطالبه عمومی که از سوی پارلمان و دولت این کشور هم مورد تاکید قرار گرفته است به اندازه ای چشمگیر بود که حتی بسیاری از رسانه های غربی که به طور معمول از پوشش خبرهای مهم ضدآمریکایی شیعیان منطقه طفره می روند یا آن را کوچک جلوه می دهند، قادر به چشم پوشی از آن نشدند.
سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه «ابو مهدی مهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی بامداد روز جمعه (۱۳ دی ماه) در یک عملیات تروریستی توسط امریکا در بغداد به شهادت رسیدند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری