شب تنهایی زینب رسیده/ آغاز درخشش دختر امیرالمومنین در پسا عاشورا/ صبر حضرت زینب از نگاه فرزند شهید مدافع حرم +تصاویر و مداحی

جهان نیوز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۹
شام غریبان وقتی نام عاشورا به گوش می رسد، آتش سوزناکی از غم، دل را در بر می گیرد و اشک، امان را می برد. وقایع دردناک عاشورا تا بعد از ظهر که هنگامه شهادت امام حسین علیه السلام بود یکسری جنایات را به خود دید و از شهادت امام حسین (علیه السلام) به بعد سرزمین کربلا شاهد فجایع و جنایاتی خاص در مورد اهل بیت پیامبر بود.

گروه فرهنگ جهان نیوز : پس از شهادت امام حسین علیه السّلام در روز دهم محرم سال 61 ه .ق اهل بیت علیهم السلام و حرم امام به اسارت دشمن درآمدند.
در بامداد دوازدهم محرم خاندان رسول اسلام صلی الله علیه و آله به رهبری زینب کبری سلام الله علیها و امام زین العابدین علیه السّلام از کربلا بطرف کوفه حرکت کردند. پس از ورود به کوفه، و خوشحالی درباریان و ابن زیاد و گرفتن مراسمی به خاطره پیروزی، به طرف شام، محل استقرار یزید حرکت نمودند. وقتی سر حسین علیه السّلام و یارانش و اسراء در مقابل یزید حاضر شدند، تشریفات درباری به همان فراوانی بارگاه ابن زیاد انجام شد. «زحر بن قیس که کاروان را به عنوان نماینده ابن زیاد هدایت می کرد سخنرانی طولانی ایراد کرد و در آن به شرح چگونگی شهادت امام حسین علیه السّلام و یارانش پرداخت.»
سپس از میان مردم، بعضی ها نسبت به اسارت خاندان نبوت اعتراض کردند و یزید ساکت و جوابی نداد. وقتی بزرگان و سران اهل شام که یزید به مناسبت پیروزی خود، دعوت کرده بود، حاضر شدند، اسراء و سرهای مقدس را نیز به مجلس آوردند.
پس از درخواست مرد سرخ پوستی از اهل شام برای کنیزی گرفتن فاطمه دختر حسین علیه السّلام از یزید، و جلوگیری زینب سلام الله علیها از این کار و گفتگوهای تند بین یزید و ایشان و زدن چوب خیزران بر لبهای مبارک امام علیه السّلام بود که حضرت زینب سلام الله علیها برخاست و خطبة آتشینی ایراد کردند.
حضرت زینب(س) در کلام رهبر انقلاب
دریافت.mp3
عین متن لهوف در کتاب ابو مخنف نیز وارد شده است و ترجمة آن از ابومخنف چنین است:
«زینب دختر علی بن ابی طالب علیه السّلام ...

سرخط اخبار