بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی بر اهتمام دستگاه های اجرایی استان در تحقق سیاست های جهش تولید تاکید کرد و گفت: تعیین شعارهایی با مضمون اقتصادی، نشان دهنده تمرکز نظام برای رفع مشکلات کشور در این زمینه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان روز سه شنبه در نشست ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید استان خراسان جنوبی با اشاره به شعار سال افزود: این که یک دهه است، عناوین تعیین شده برای سال ها، جهت گیری اقتصادی دارند، از وجود مشکلات کشور در بخش اقتصادی حکایت دارد.
وی گفت: از آن جا که سال گذشته، گام های موثری در زمینه رونق تولید برداشته شده، می بایست مردم در سال جاری آثار این اقدامات را در جهش تولید در استان شاهد باشند.
وی تولید را موتور محرکه اقتصاد خواند و تاکید کرد: افزایش تولید با تأثیر بر روند رشد اقتصادی، پیامدهایی همچون کاهش نرخ بیکاری، ایجاد اشتغال، کاهش قاچاق، کمک به معیشت مردم و غیره را به همراه دارد.
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه تولید، مهمترین ابزار قدرت اقتصادی است به تشریح الزامات جهش تولید پرداخت و گفت: یکی از مهمترین الزامات این است که به دنبال استفاده از ظرفیت و توان دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان باشیم.
وی ادامه داد: اعتبارات خوبی در قانون بودجه ۹۹ به این موضوع اختصاص داده شده و می طلبد که با برنامه ریزی دقیق نسبت به جذب آنها اقدام شود.
معتمدیان گفت: قوانین بانکی و بیمه ای، سال هاست به عنوان دو ترمز اصلی در تولید تشخیص داده شده اند لذا اگر به دنبال جهش تولید هستیم، در همین ماه های اولیه سال باید پیگیر انجام اصلاحات در قوانین بانکی و بیمه ای باشیم.
وی بهبود فضای کسب و کار را یکی از الزامات جدی در جهش تولید برشمرد و افزود: تسهیل و روان سازی فرآیند صدور مجوزها و تسریع در آن نیز از اقداماتی است که در رونق تولید مؤثر است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار