سرطان IVLBCL، درمان موثری ندارد؛ بیماری اغلب افراد سالخورده را درگیر می کند که استفاده از شیمی درمانی، برای آنها، عوارض جانبی زیادی دارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، به نقل از پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت؛ لنفوم، یکی از انواع سرطان های خون است که از گلبول های سفید موسوم به لنفوسیت ها سرچشمه می گیرد؛ یکی از انواع نادر این سرطان، به نام IVLBCL از نظر تشخیص و شناسایی بیماری، بسیار پیچیده است، زیرا سلول های سرطانی لنفوسیت، به جای گره های لنفاوی، در درون عروق کوچک خونی رشد می کنند و به همین دلیل، گره های لنفاوی در این نوع سرطان، بزرگی قابل ملاحظه ای ندارند.
این نوع سرطان، درمان موثری ندارد؛ بیماری اغلب افراد سالخورده را درگیر می کند که البته استفاده از شیمی درمانی، برای آنها، عوارض جانبی زیادی دارد و علاوه بر آن، بیماران در خطر ابتلا به اختلالات دستگاه عصبی مرکزی قرار دارند حتی در شرایطی که تحت درمان قرار گیرند.
اکنون محققان دانشگاه ناگویا در ژاپن درمان شگفت انگیزی ابداع کرده اند که عوارض جانبی اندکی دارد و اختلالات دستگاه عصبی مرکزی را نیز تا حدی کنترل می کند. دکتر کازویوکی شیمادا و همکارانش می گویند: ما دریافتیم که شیمی درمانی های مبتنی بر داروی ریتوکسیماب، بسیار بهتر از درمان های استاندارد کنونی، پاسخ می دهند.
محققان ژاپنی، این روش درمانی را بر روی ۳۸ بیمار که بین ۲۰ تا ۷۹ ساله بودند با موفقیت آزمایش کردند و آن ها را به مدتی طولانی، تحت کنترل قرار دادند. بر اساس مقاله محققان که در شماره اخیر نشریه لانست سرطان شناسی منتشر شد در مجموع، این روش، در ۷۶ درصد از بیماران، با موفقیت پاسخ گرفت. محققان امیدوارند این روش، بر روی گروه های وسیع تری از این دسته از بیماران سرطانی، آزمایش شود و در صورت موفقیت، فراگیر شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری