وزیر خارجه آمریکا بامداد روز شنبه در بیانیه ای گستره تحریم های اعمالی علیه ایران در بخش فلزات را گسترش داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای توسعه گستره تحریم فلزات ایران خبر داد.
در بیانیه وزیر خارجه آمریکا آمده است: «برنامه های نظامی، موشکی و هسته ای ایران تهدیدی مستمر برای امنیت جهان به شمار می آید. با هدف مقابله با این تهدیدات، من محدوده تحریم های مرتبط با فلزات ایران در وزارت خارجه را گسترش می دهم. امروز وزارت خارجه 15 ماده بخصوص که در برنامه های هسته ای، نظامی و موشک های بالستیک ایران استفاده می شود را شناسایی کرده است. کسانی که دانسته به انتقال این مواد به ایران می کنند تحت تحریم قرار می گیرند.»
وزیر خارجه آمریکا در بیانیه خود نام این 15 فلز را به شرح زیر اعلام کرد.
آلومینیوم 6061- T6
آلومینیوم 6061
آلومینیوم 6063-T5
آلومینیوم 7075
AISI 316 L
100Cr6
115CrV3
آلومینیوم 6061-F
AISI 309
AISI304
آلومینیوم 6063-T1
آلومینیوم 7075- T6
کاربید زیرکُنیوم ZrC
سیلیکات زیرکُنیوم ZrSiCo2
استیل 4340
شامگاه جمعه وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن سازمان صنایع دریایی، سازمان صنایع هوا و فضا و سازمان صنایع هوایی ایران را به لیست تحریم های خود اضافه کرد.
وزیر خارجه آمریکا در بیانیه خود مدعی شد که اشاعه تسلیحات متعارف ایران تهدیدی برای امنیت منطقه ای و بین المللی بوده و بر اساس شواهد، ایران همچنان به حمایت نظامی و انتقال تسحلیات به سوریه، لبنان، عراق، یمن و دیگر مناطق ادامه می دهد.
رئیس جمهور آمریکا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ با ادعای واهی نقض برجام، از این توافق خارج شده و ضمن اعمال تحریم های متوقف شده ذیل این توافق، تحریم های دیگری را تحت عنوان «فشار حداکثری» علیه ایران وضع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار