سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی امروز از آغاز بارش ها در استان های قزوین، البرز و تهران خبر داد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور در این مناطق، غرب، دامنه های زاگرس در جنوب غرب و از اواخر وقت در دامنه های جنوبی البرز مرکزی در استان های قزوین،البرز و تهران بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.
از بعدازظهر امروز تا اواسط فردا پنجشنبه 14 فروردین با تشکیل کانون های گردوخاک روی عراق و عربستان احتمال پدیده گردوخاک و کاهش دید افقی در برخی مناطق غرب، شمال غرب و جنوب غرب وجود دارد.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فردا در نوار شمالی و دامنه های زاگرس مرکزی در غرب، جنوب غرب و استان های اصفهان، فارس، بوشهر، کرمان و یزد به ویژه در ساعات بعدازظهر بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود. همچنین با شمالی شدن باد روی دریای خزر از اواخر وقت فردا پنجشنبه 14 فروردین دریا مواج و دمای استان های ساحلی طی روز جمعه 3 تا 6 درجه کاهش می یابد.
روز جمعه با عبور متناوب امواج تراز میانی جو در شمال شرق، جنوب شرق و به صورت پراکنده در مرکز و شرق کشور همچنین در دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران به ویژه در ساعات بعدازظهر بارش باران گاهی رعدوبرق پیش بینی شده است.
شنبه هفته آینده نوار شمالی کشور شامل سواحل دریای خزر، شمال غرب و شمال شرق محدود خواهد شد. روز یکشنبه نیز سواحل دریای خزر و شمال شرق بارندگی خواهند داشت و شدت بارش ها برای استان های گلستان و خراسان شمالی به شکل رگبار و رعدوبرق است.
کارشناس سازمان هواشناسی: باران شدید 7 استان کشور را دربرمی گیرد

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار