رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: با توجه به کاهش شیوع کرونا، تعدادی از نقاهتگاه های بسیج به صورت معلق در آمده بودند اما در حال حاضر و با توجه به شرایط جدید، بار دیگر فعالیت خود را آغاز کردند.

شاهین محمد صادقی ، در گفتگو با خبرنگار مهر ، درباره آخرین اقدامات این نهاد برای مقابله با کرونا، افزود: با توجه به افزایش افزایش شیوع کرونا و قرمز شدن وضعیت بسیاری از استان های کشور از جمله خوزستان و هرمزگان اعزام نیروهای درمانی بسیج به استان های موجود در وضعیت هشدار افزایش یافته و طی دو هفته گذشته ۵۰ نیرو به ویژه به استان خوزستان اعزام شده اند.
وی با اشاره به راه اندازی دوباره نقاهتگاه های بسیج جامعه پزشکی، تصریح کرد: از ابتدای دوران شیوع کرونا تاکنون بسیج جامعه پزشکی ۱۱۶ نقاهتگاه در سراسر کشور راه اندازی کرد که با توجه به کاهش میزان شیوع ، تعدادی از آنها به صورت معلق در آمدند اما در حال حاضر و با توجه به شرایط جدید، بار دیگر نقاهتگاه های بسیج فعالیت خود را آغاز کرده و پذیرای بیماران هستند.
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی در مناطق قرمز و میان افراد کم بضاعت اظهار داشت: طی روزهای گذشته و به دلیل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، سازمان بسیج جامعه پزشکی با کمک نهادهایی از جمله سازمان مناطق نفت خیز، سازمان تأمین اجتماعی و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) اقدام به توزیع بسته های بهداشتی در استان های درگیر کرونا، مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار کرده است.
محمد صادقی افزود: سامانه ۴۰۳۰ نیز در حال حاضر در حال فعالیت است و همچنان به هموطنان خدمات ارائه می دهد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تمامی نقاط اعزام نیروهای درمانی به استان های مختلف کشور، انجام غربالگری ها، تب سنجی ، انجام تست های کرونا و غیره بیش از پیش در حال انجام است.
رئیس سازمان ...

سرخط اخبار