مسئول کارگروه برنامه ریزی مراسم اربعین حسینی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: امسال باتوجه به شرایط کرونا، این کمیته بنا دارد درصورت صدور مجوز دولت عراق سخنران و مداح به عراق اعزام کند.

علی اکبر مداحی مسئول کارگروه برنامه ریزی مراسم اربعین حسینی کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در گفت وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه های این کمیته در ایام اربعین امسال اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا زائران ایرانی براساس اعلام مسئولین دولت عراق امکان حضور در پیاده روی عظیم اربعین را ندارند و دل های عاشقان اباعبدالله آزرده است.
وی افزود: امسال با توجه به این شرایط، کمیته مراسم ستاد اربعین بنا دارد درصورت صدور مجوز دولت عراق با مشارکت رسانه ملی، سخنران و مداح ایرانی به همراه چند مداح عرب زبان به کربلا، نجف، کاظمین و سامرا برای تهیه برنامه های مناسب از مسیر پیاده روی و عتبات عالیات اعزام کند تا حال و هوا و فضای اربعین را به خانه های مردم بیاورد.
مداحی گفت: ان شاالله از روز سه شنبه ۸ مهرماه این کاروان راهی عراق خواهد شد و بناست تا جمعه ۱۸ مهرماه در شهر نجف، مسیر نجف به کربلا، شهر کربلای معلی و شهرهای سامرا و کاظمین در دو نوبت ظهر و شب به مدت حدود یک ساعت سخنرانی و مرثیه خوانی داشته باشند که برنامه ظهرها حدود ساعت ۱۳ و برنامه شب ها حدود ساعت ۱۹ خواهد بود.
مسئول مراسم کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین افزود: در روزهای پنجشنبه و جمعه که در این برنامه ۱۱ روزه دو مرتبه تکرار خواهد شد، دعای کمیل، دعای ندبه و زیارت «آل یس» از عراق به صورت زنده از شبکه های سیما پخش خواهد شد که برنامه دعای ندبه طبق روال از ساعت ۶ صبح خواهد بود و برنامه دعای کمیل نیز همان حدود ساعت ۱۹ به وقت ایران پخش خواهد شد. 
مداحی در پایان خاطرنشان کرد: ان شاء الله این سخنرانان و مداحان و عوامل اجرایی این کاروان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار