استارتاپ ها به عنوان صنعت در کشور به رسمیت شناخته شوند

ایرنا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۸
قم – ایرنا - دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: استارتاپ ها و کسب و کارهای در حوزه فناوری ارتباطات و فضای مجازی باید به عنوان یک صنعت در کشور به رسمیت شناخته شده و زمینه بهره گیری آنها از مزایای واحدهای صنعتی نیز فراهم شود.

سید ابوالحسن فیروز آبادی عصر سه شنبه در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال در محل دائمی نمایشگاه های قم، با بیان اینکه در ارائه تسهیلات باید به کسب و کارهای فضای مجازی مانند یک واحد صنعتی نگاه شود افزود: استفاده از مزیت های شهرک های صنعتی همچون برخورداری از تخفیف های مالیاتی، امکان اخذ تسهیلات بانکی و همچنان بستر سازی برای استقرار آنها در شهرک های صعتی باید فراهم شود.
وی با بیان اینکه برخی مشکلات از نظر قانونی پیرامون توسعه و حمایت از کسب و کارهای فضای مجازی در کشور وجود دارد گفت: به دلیل مسکوت بودن بسیاری از حوزه ها، کسب و کارهای فضای مجازی نگرانی هایی دارند که باید با رفع نگرانی در این حوزه زمینه برای رونق اقتصادی این کسب و کارها را فراهم کرد.
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با انتقاد از کوتاهی برای ساماندهی کسب و کارهای فضای مجازی و فناروی اطلاعات گفت: کوتاهی هایی نسبت به این بخش ویژه اقتصادی در سال های اخیر صورت گرفته است.
وی حمایت از مالکیت معنوی و فکری را از جمله اقدام های ضروری برای حمایت از دارایی های فعالان این حوزه دانست و ادامه داد: بازار استارتاپ ها و کسب و کار در فضای مجازی استعداد بزرگ شدن سریع را دارد و نیاز زیادی به حمایت های دولیت ندارد ولی باید دولت این شاخه اقتصادی را به رسمیت بشناسد و تسهیلات و امکاناتی که برای صنایع در نظر می گیرد را برای این صنعت نیز در نظر بگیرد.
وی با اشاره به لزوم همکاری وزارت صمت و ارشاد برای رفع مشکلات اقتصادی استارتاپ ها گفت: کسب و کار در حوزه فضای مجازی و استارتاپ ها که امکان دسترسی به بازارهای جهان را بدون مانع دارا هستند، نباید مورد غفلت قرار ...

سرخط اخبار