نتیجه قمار محسن چاوشی چه می شود؟

خبر آنلاین پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۶
آلبوم «قمار باز» محسن چاوشی، پس از پشت سر گذاشتن حواشی فراوان هنوز نتوانسته نظر شورای شعر و ترانه را تغییر دهد و مجوز بگیرد.

مهسا بهادری: ششم مرداد ۹۸ بود که محسن چاوشی از انتشار آلبوم تازه خود با نام «قمار باز» خبر داد. آلبومی که ترانه های آن، از اشعار مولانا و سعدی بود. همه منتظر تایید شدن این آلبوم از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند که تهیه کننده آلبوم «قمارباز» از مشکلاتی که بر سر راه صدور مجوز این آلبوم خبر داد.
آنطور که هادی حسینی تهیه کننده کار می گفت مشکل اصلی نام آلبوم «قمارباز» بود که براساس آهنگ اصلی انتخاب شده بود، هم یکی از بیت های ترانه اصلی که تا آن موقع معلوم نبود کدام بیت است. حسینی همان زمان که مشکلات مطرح شد، از قول مساعد محمد اللهیاری فومنی، مدیرکل دفتر موسیقی برای رفع مشکل مجوز آلبوم «قمار باز» محسن چاوشی خبر داد اما حالا با گذشت تقریبا دو ماه از آن موضوع هنوز مشکل مجوز آلبوم حل نشده است.
اما سوالی که پیش می آید این است که چه ایرادهایی به اشعار مولانا وارد شد؟ هادی حسینی، مدیر برنامه های محسن چاوشی در پاسخ به این موضوع به خبرآنلاین گفته بود : «ماجرا این است که خیلی به ماهیت شعر کاری ندارند و فقط به بعضی لغات حساسیت دارند. ماهیت شعر هر چه می خواهد باشد. مثلا درباره همین شعر استدلال ما این بود که ماهیت شعر معنوی است اما گفتند یک کلمه باید حذف شود و حرفشان هم این بود که ما که نمی توانیم شعر مولانا را تغییر بدهیم اگر شعر دیگری بود می شد گفت همین یک کلمه حذف شود اما درباره این شعر، این یک سطر باید حذف شود تا مجوز بگیرد.»
تا اینجا هنوز کسی درباره سطری که محل ایراد دفتر شعر بود چیزی نمی دانست تا اینکه سعید بیابانکی، شاعر طنز پرداز کشور و یکی از اعضای دارای حق رای در دفتر شعر توئیتی را منتشر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار