پیام پمپئو به ایران

تجارت نیوز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸
یک منبع مطلع از نشست اخیر وزرای امور خارجه عراق و آمریکا ادعا کرده که پمپئو در این دیداراز عبدالمهدی خواسته تا این پیام را به تهران برساند که آمریکا به دنبال جنگ نیست و فقط یک توافق هسته ای جدید می خواهد.

به گزارش تجارت نیو ز به نقل از میدل ایست آی، یک منبع مطلع از دیدار هفته گذشته مایک پمپئو با عادل عبدالمهدی اظهار کرد که پمپئو از عبدالمهدی خواسته است تا پیامی مبتنی بر این که آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست و در واقع دونالد ترامپ خواهان یک توافق هسته ای جدید به نام خود است را به تهران برساند.
این منبع مطلع همچنین به میدل ایست آی گفت: پمپئو گفت که آمریکا مشتاق توافقی جدید است. عبدالمهدی در پاسخ او گفت که ایرانی ها ملتی سرافراز هستند و آن توافق را از سر نخواهند گرفت اما در عین حال پیشنهاد کرد که ایران ممکن است مشکلی با یک پروتکل الحاقی نداشته باشد. پمپئو نیز در جواب گفت که پروتکل الحاقی می تواند ایده خوبی باشد.
این منبع مطلع در ادامه ادعا کرد: “لحن پمپئو مثبت بود و ایران را تهدید نکرد. روز بعد عبدالمهدی یک مأمور سیاسی به ایران فرستاد تا آن ها را از این موضوع با خبر کند.
به گزارش ایسنا، آمریکا در چند وقت اخیر از طریق اقداماتی مبتنی بر سیاست های جنگ طلبانه کابینه دونالد ترامپ و به ویژه جان بولتون، مشاور امنیت ملی وی، یک جنگ روانی در منطقه خاورمیانه به راه انداخته است که از جمله این اقدامات بزرگ نمایی اعزام برخی ادوات جنگی به خلیج فارس است که گزارش حاکی از آن هستند که این اعزام ها روالی عادی است و پیش از این نیز در خلیج فارس حضور داشته اند.
شبکه سی ان بی سی به نقل از مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که چندی پیش با این شبکه گفت وگو کرده بود مطرح کرد: بر خلاف حضور نظامی گسترده تر در منطقه، وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد که آمریکا به دنبال جنگ نیست و خود را گرفتار یک جنگ نیز نخواهد کرد.
برایان هوک، نماینده ویژه ...