ازهر عزیزان هارون، رئیس مجلس نمایندگان مالزی طی تماسی تلفنی با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت وگو کرد.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، ازهر عزیزان هارون، رئیس مجلس نمایندگان مالزی طی تماسی تلفنی با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت وگو و رایزنی کرد.
رئیس مجلس نمایندگان مالزی در ابتدای این تماس، ضمن استقبال از توسعه همکاری های پارلمانی ایران و مالزی گفت: ما علاقمندیم مناسبات میان دو کشور مسلمان هر چه بیشتر تقویت شود و روابط میان دو پارلمان توسعه یابد.
وی در همین راستا افزود: در پارلمان مالزی با علاقه مندی فعالیت گروه های دوستی دو کشور را پیگیری می کنیم و معتقدیم این گروه ها می توانند موجب تقویت هر چه بیشتر روابط پارلمانی دو کشور شوند.
رئیس مجلس نمایندگان مالزی با اشاره به ضرورت اجرایی شدن توافق نامه های موجود میان دو کشور گفت: وزارت خارجه مالزی و بخش بین الملل پارلمان تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت که تمامی توافقنامه های ایران و مالزی به اجرا درآیند.
وی در ادامه تلاش برای وحدت کشورهای اسلامی را بخشی مهم از همکاری های دو کشور خواند و گفت: ایران و مالزی همواره برای تحکیم وحدت امت اسلامی تلاش می کنند، علی الخصوص که تقویت وحدت در سطح کشورهای اسلامی برای رویارویی با چالش ها ضروری است.
ازهر عزیزان هارون در پایان با اشاره به تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه مردم کشورمان گفت: درخصوص تحریم ها مالزی همچنان مواضع خود را دارد و ما تحریم های غیرقانونی را که بر اساس قطعنامه های سازمان ملل نیستند، به رسمیت نمی شناسیم.
دکتر قالیباف: امور کنسولی برای اتباع ایرانی در مالزی تسهیل شود
محمدباقر قالیباف نیز در این تماس تلفنی با اشاره به شروع به کار مجالس دو کشور در سال جاری گفت: امیدواریم در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار