آمریکا یک پایگاه نظامی جدید در سوریه احداث کرد

ایرنا چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
تهران - ایرنا - منبع محلی سوری گزارش داد که آمریکا برای ممانعت از حمله ترکیه به نیروهای کرد سوریه یک پایگاه نظامی جدید در حومه استان "الحسکه" در نزدیکی مرزهای مشترک دو کشور احداث کرده است.

روزنامه "العربی الجدید" امروز (چهارشنبه) به نقل از این منبع افزود که نیروهای آمریکایی حاضر در سوریه یک پایگاه بزرگ نظامی جدید در نزدیکی شهر "الدرباسیه" در حومه استان الحسکه که به مرزهای مشترک این کشور با ترکیه نزدیک است ، احداث کرده اند.
شبکه "الخابور" از استان الحسکه سوریه در این باره گزارش داده که این پایگاه نظامی در روستای "الغنامیه" در 5 کیلومتری مرز ترکیه قرار داشته و دارای باند فرود بالگرد است.
همچنین این پایگاه جدید شامل خوابگاه، انبارهای سلاح و مراکز آموزشی است و گفته می شود هدف از احداث این پایگاه ممانعت از حملات احتمالی نیروهای ترکیه به شبه نظامیان وابسته به "شورای دمکراتیک کرد سوریه" (قسد) مورد حمایت آمریکا است.
نیروهای آمریکایی پیش از این یک محل فرود بالگردها در نزدیکی شهر "راس العین" در مرزهای سوریه - ترکیه احداث کرده بودند. کارشناسان نظامی آمریکایی بر جریان احداث این باند در "تل الارقم" در جنوب شهر رأس العین در میان تدابیر شدید نیروهای "قسد"، اشراف داشته اند.
"خلوصی آکار" وزیر دفاع ترکیه شنبه گذشته از آغاز کار مرکز عملیات مشترک ترکیه با آمریکا در سوریه و شروع اجرای میدانی مرحله اول برنامه آنها برای برقراری "منطقه امن" در شرق رود فرات خبر داد.
نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) و گروه "یگان های مدافع خلق کردستان سوریه" (ی.پ.گ) در پی توافق واشنگتن و آنکارا برای ایجاد منطقه امن در شرق فرات، از روز سه شنبه عقب نشینی از مرزهای ترکیه به عمق ۵ تا ۱۴ کیلومتر را آغاز کرده اند.
نیروهای دمکراتیک سوریه و یگان های مدافع خلق (مورد حمایت آمریکا) کنترل بخش های وسیعی از شمال و شرق سوریه تا مرزهای ترکیه را در اختیار دارند.
ترکیه، ...

سرخط اخبار