معاون رئیس جمهور روسیه گفت که «مسکو دائما با بشار اسد درباره عملیات ترکیه در شمال سوریه در تماس است».

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون رئیس جمهور روسیه گفت که «مسکو دائما با بشار اسد درباره عملیات ترکیه در شمال سوریه در تماس است».
به گزارش فارس، «یوری اوشاکوف» معاون رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در مسکو گفت که «روسیه درباره عملیات ترکیه در شمال سوریه، همواره با اسد در تماس است».
به گزارش ریانووستی، اوشاکوف افزود: «نمایندگان ما از جمله الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه پوتین همیشه در زمینه های مختلف با رئیس جمهور سوریه در ارتباط هستند».
وی تاکید کرد که «نمایندگان روس و رئیس جمهور سوریه در تماس تلفنی با یکدیگر، عملیات ترکیه در سوریه را به دقت مورد بحث و بررسی قرار می دهند».
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه هفدهم مهرماه از آغاز عملیات نظامی این کشور علیه شبه نظامیان کُرد سوری مورد حمایت آمریکا در شمال سوریه خبر داد و مدعی شد که مأموریت نیروهای مسلح ترکیه «ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی» است.
چند روز پس از تشدید حملات ترکیه به شمال سوریه، آتش بس پنج روزه و توقف حملات ارتش ترکیه به کردهای شمال سوریه اعلام شد و این آتش بس فرداشب به پاپان می رسد. اگرچه آمریکا و ترکیه پنجشنبه شب بر سر برقراری آتش بس پنج روزه در شمال سوریه به توافق رسیدند، اما درگیری ها همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد.
وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که اگر شبه نظامیان کرد از منطقه امن خارج نشوند، ترکیه عملیات نظامی خود را از سر خواهد گرفت.
وی افزود: «ما 35 ساعت برایمان باقی مانده است، اگر آنها (شبه نظامیان کرد) خارج نشوند، ماموریت مان را از سر خواهیم گرفت. این چیزی است که ما با آمریکا توافق کردیم».
لینک کوتاه کپی لینک

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار