عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه در تامین نهاده ها دامی مشکلی نداریم، گفت: ۱۰۰ وارد کننده نهاده دامی حداقل ۴۵ درصد محصولات وارداتی را خارج از سامانه بازارگاه توزیع می کنند.

- اخبار سیاسی -
احد آزادیخواه عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به افزایش قیمت نهاده های دامی در چند وقت اخیر، گفت: قرار بود اعضای کمیسیون سفری به برخی بنادر کشور داشته باشند و از روند ترخیص نهاده های دامی بازدید داشته باشند که این کار به دلیل ممانعت ستاد ملی کرونا میسر نشد.
وی با بیان اینکه ما در حوزه تامین نهاده ها در کشور هیچ مشکلی نداریم، ادامه داد: حداقل به اندازه سه ماه آینده نهادهای دامی در کشور دپو شده است و کشتی ها نیز مرتب در راه هستند و نهادها جایگزین می شوند.
نماینده ملایر در مجلس با بیان اینکه مشکل کشور در نهادهای دامی در نحوه توزیع است که در این راه چند خلاء وجود دارد، عنوان کرد: در گزارشی که کمیسیون تدوین کرده و در صحن پارلمان قرائت خواهد شد به این خلأها اشاره شده است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس با اعلام اینکه در حال حاضر 100 شرکت وارد کننده نهاده دامی در کشور داریم، اضافه کرد: این 100 وارد کننده حداقل 45 درصد محصولات وارداتی را خارج از سامانه بازارگاه توزیع می کنند که این مهمترین مسئله در ایجاد عدم تعادل در بازار است، در بخش دولتی چه دستگاه های متولی هستند که بخش خصوصی می تواند خارج از سامانه بازارگاه نهاده ها را توزیع کنند این هم مهمترین موضوع است که باید بررسی شود.
آزادیخواه درباره اینکه گفته می شود دولت ارز لازم برای ترخیص نهاده های دامی را اختصاص نمی دهد، گفت: اولویت اصلی کشور امروز تخصیص ارز برای واردات کالاهای اساسی، مواد اولیه، ماشین آلات و کالاهای اساسی است که دولت نیز در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار