اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب خوزستان با بیان اینکه بابت سرریز فاضلاب به رودخانه کارون شرمنده هستیم گفت: کلکتورهای اصلی تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز تا سال آینده تکمیل می شود که با تکمیل آن از ورود بخشی از فاضلاب به رودخانه جلوگیری می شود.

صادق حقیقی پور روز شنبه در نشست هم اندیشی رسانه های خوزستان با مدیران شرکت آبفا خوزستان در اهواز، با بیان در شبانه روز ۷۳ هزار مترمکعب از فاضلاب شرق اهواز وارد رودخانه کارون می شود افزود: در شبانه روز حدود ۳۰۰ هزار متر مکعب فاضلاب در اهواز تولید می شود که از این مقدار ۱۸۵ هزار مترمکعب آن متعلق به شرق این کلانشهر است. 
وی بیان کرد: با احداث بخشی از کلکتورهای اصلی تصفیه خانه شرق اهواز، این امکان وجود دارد که حدود ۳۵ هزارمترمکعب از فاضلاب تولیدی شرق اهواز به جای ریخته شدن در رودخانه کارون وارد تصفیه خانه شود.
وی ادامه داد: تصفیه خانه شرق اهواز در حال آماده سازی است و بخشی از کلکتورهای اصلی آن با مبلغ ۵۰ میلیون یورو از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی که با اذن رهبری برداشت شده امسال تکمیل می شود.
مشکل فاضلاب در شهرهای جنوبی جدی تر است
مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان گفت: مشکل سیستم دفع فاضلاب در شهرهای جنوبی خوزستان از جمله ماهشهر، بندر امام خمینی(ره)، خرمشهر، آبادان ، شادگان و نیز سوسنگرد به دلیل باتلاقی بودن زمین بیشتر است.
وی ادامه داد: در بیشتر نقاط خوزستان در عمق ۲ و نیم متری شاهد ریزشی شدن زمین هستیم که راه چاره سپرکوبی است با این وجود غیر ایمن بودن منازل به ویژه در مناطق کم برخوردار ما را در انجام این کار نگران می کند.
حقیقی پور افزود: در طرح جامع آبرسانی خوزستان، آبرسانی به ۷۴ شهر و چهار هزار روستا پیش بینی شده است؛ منبع تامین این طرح های آبرسانی به دلیل مطمئن بودن، پایدار بودن، مصونیت از آلودگی و کیفیت بالا، بیشتر از سدهای خوزستان هستند.
مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان بیان کرد: بانک جهانی در سال ۸۷ اعلام کرد که تصفیه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار