مذاکرات هند با آمریکا برای ادامه خرید نفت از ایران

دریافت خبر : یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
مذاکرات هند با آمریکا برای ادامه خرید نفت از ایران

اعتمادآنلاین|  نشریه هندو نوشت مقامات هند در حال رایزنی با مقامات آمریکایی برای تمدید معافیت از تحریم نفت ایران هستند. چندین منبع در دهلی نو و واشنگتن تایید کردند که جدای از مسئله انتخابات هند، مقامات این کشور در حال همکاری نزدیک با مقامات آمریکایی هستند تا این اطمینان حاصل شود که دو ضرب الاجل آینده در اوایل ماه مه- تمدید معافیت از تحریم نفت ایران و تصمیم نهایی برای خارج کردن هند از شمول برنامه «نظام عمومی حق تقدم ها» (GSP)- به طور مثبت پایان یابد.
در حالی که تصمیم گیری در خصوص نظام عمومی حق تقدم ها ممکن است تا بعد از انتخابات به تعویق بیفتد، بحث و رایزنی درباره معافیت از تحریم های نفتی ایران نشان می دهد که با اقدام هند برای کاهش واردات نفت از ایران، تمدید این معافیت امکان پذیر است.
وزارت امور خارجه هند هفته گذشته، پس از رایزنی با سیگال ماندل کر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی که در اوایل ماه آوریل برای رایزنی درباره تحریم های هسته ای علیه ایران به دهلی نو آمده بود، اعلام کرد که دو طرف از ماه نوامبر پیوسته مشغول و درگیر مسئله واردات نفت هند از ایران بوده اند.
هند، ترکیه و چین کشور های با واردات قابل توجه نفت از ایران هستند. به نقل از منابع آگاه، آمریکا در حال بررسی تمدید شش ماهه معافیت از تحریم است، اما میزان نفتی که هند می تواند وارد کند از مقادیر قبلی واردات یعنی 9 میلیون بشکه در ماه کاهش خواهد یافت.
«راویش کومار» سخنگوی وزارت امور خارجه هند در این باره گفت: مهلت معافیت در تاریخ 4 مه منقضی خواهد شد. اجازده دهید صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد. اما من فکر می کنم موضوع مهم این است که ما ...

[ مشاهده متن کامل مذاکرات هند با آمریکا برای ادامه خرید نفت از ایران اعتماد آنلاین ]