ضرورت تسریع در ساخت قطعه ۵ آزادراه مراغه- هشترود

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی شامگاه دیروز چهارشنبه در جریان سفر خود به آذربایجان شرقی به همراه خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی، رحمتی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، امینیان فرماندار شهرستان هشترود، سید حمزه امینی نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی و شکری فرماندار شهرستان مراغه از پروژه آزاد راه مراغه - هشترود بازدید کرد.
این آزاد راه با ۹۲ کیلومتر، ۳۲ دهنه پل بزرگتر از ۸ متر و ۱۰۴ دهنه پل کوچکتر از هشت متر با چهار خط عبوری به عرض ۲۸.۶ متر، سرعت رفت و آمد متوسط ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در دست ساخت است.
اسلامی در این بازدید دستور بررسی مجدد قطعه ۴ آزادراه مراغه-هشترود را به مشاور پروژه داد و ابراز امیدواری کرد عملیات ساخت ۳۲ کیلومتر از این آزادراه در قطعات ۲ و ۳ (از کیلومتر ۱۳ تا ۴۵) و همچنین ایجاد رمپ ورود و خروج به شهر نظرکهریزی از محل کیلومتر ۴۵ تا پایان سال تکمیل و مورد بهره برداری قرار بگیرد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین دستور تسریع در ساخت قطعه ۵ آزادراه مراغه-هشترود که محل اتصال شهر هشترود به اتوبان تبریز- زنجان است را صادر کرد.
وزیر راه و شهرسازی از تکمیل و افتتاح ۵۰۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال آینده در کشور خبر داد و گفت: همه پروژه های آزادراهی کشور در حال حاضر فعال هستند و دولت دوازدهم مصمم است تا پایان فعالیت خود طول آزادراه های کشور را از ۲۴۰۰ کیلومتر کنونی به سه هزار کیلومتر افزایش دهد.
اسلامی اضافه کرد: آزادراه های تبریز- ارومیه و مراغه- هشترود نیز پروژه های فعالی هستند که با اتمام آنها، کریدور اتصالی به غرب کشور و شمال عراق تکمیل خواهد شد.