اسنودن به خبرنگاران هشدار داد تا زمانی که این اطلاعات منتشر نشده است، جان آن ها در خطر خواهند بود چراکه آن ها تنها افراد مطلع هستند و نیرو های امنیتی آمریکا به راحتی آن ها را خواهند کشت.

«فرهیختگان آنلاین»: افشای اطلاعات هر سازمان و سیستمی هزینه های زیادی را متوجه فرد افشاگر خواهد کرد به خصوص که مدیران از افشای اطلاعات و قرار گرفتن داده های سازمانی شان درمعرض دیده گان مردم پرهیز دارند. به رغم اینکه درباره اثربخشی افشاگری ها و منتج شدن آن به رفع خلاف صورت گرفته، تردید وجود دارد، ولی مهم ترین ابزار گزارش تخلفات، رصد و گزارش دهی از سوی افراد معمولی است که درون آن سیستم قرار دارند. با وجود اینکه برخی از کشورها به افرادی که افشاگری می کنند جایزه نقدی هم می دهند، ولی بسیار دیده شده که محدودیت های تحمیلی بر افشاگران، آنها را از کاری که کردند پشیمان می کند. در این گزارش سه نمونه از زندگی و محدودیت افشاگرانی را خواهید خواند که سینما و دنیای مستند، سراغ آنها رفته است.
ادوارد جوزف اسنودن در ایالت کارولینای شمالی آمریکا متولد شده و دانشجوی رشته کامپیوتر در کالج آروندل مریلند بود که موفق به اتمام دوره تحصیلش نشد. در سال 2007 وارد ارتش آمریکا شد و شرکت در جنگ عراق یکی از آرزوهای او بود، اما در تمرینات نظامی از ناحیه هر دو پا دچار شکستگی شد و پس از آن به عنوان نگهبان یکی از ساختمان های محرمانه متعلق به سازمان امنیت ملی در دانشگاه مریلند، وارد سیستم اطلاعاتی-امنیتی ایالات متحده شد.اندکی بعد اسنودن به بخش امنیت IT سازمان سیا منتقل شد. اسنودن پس از آن با پوشش دیپلماتیک به ژنو رفت و مسئولیت نگهداری و حفظ شبکه های رایانه ای سازمان سیا در این کشور را بر عهده گرفت. وی در سال 2009 سیا را ترک کرد و به یکی از مجموعه های متعلق به سازمان امنیت ملی آمریکا در پایگاه نظامی این کشور در ژاپن منتقل شد.
وی به مدت سه ماه نیز مدیر سیستم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار